Svatováclavský pivovar

Olomouc, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

V Olomouci navštivte Svatováclavský minipivovar. Najdete ho v historickém centru v ulici Mariánská. Součástí je stylová pivnice. Pivo se čepuje přímo z ležáckých tanků.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. března 2022

Ochutnáte třeba pivo Vašek

Svatováclavský pivovar se může pyšnit sedmi druhy piva. Ochutnáte Vaška 10°, Svatováclavskou 12°, Tmavé pivo pana Bruna 13°, Řezané pivo pana Jošta 13° a další speciály. Třeba Višňové pivo.

Restaurace nabízí domácí jídla i speciality

Kromě piv restaurace nabízí dobroty. Jídelní lístek restaurace zahrnuje tvarůžkové a pivní speciality, domácí kuchyni i burgery. Zvláštním koutkem pro děti se pivovar neprezentuje.

Uvidíte, jak pivo vaří Golem

Pivnici najdete v přízemí budovy. Srdce pivovaru tvoří měděná varna. Přezdívají jí tady Golem. Přímo před vámi probíhá první fáze výroby piva, vaření. Proces pak pokračuje ve sklepích kvašením a zráním.

Navštivte pivní lázně

Olomoucké pivní lázně vám nabídnou pivní koupel, solnou saunu s ochutnávkou piva nebo masáž. Lázeň prožijete v dřevěných vanách. Má blahodárné účinky na tělo i duši. Kromě dalších esencí ji tvoří černé pivo s kvasnicemi.

Parkování a přístupnost

Zaparkujete na Náměstí republiky, kousek od pivovaru. Jezdí tam i autobus.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Prohlédněte si Arcibiskupský palác
Nedaleko pivovaru se nachází Arcibiskupský palác. V prohlídkovém okruhu uvidíte reprezentační sály v prvním patře západního křídla.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.