ZOO Faunapark Horní Lipová

Lipová-lázně, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Na střední Moravě v Jeseníkách pod Šerákem zavítejte v obci Horní Lipová do menší zoo. Potěší vás i vaše děti. Chov zvířat je v soukromých rukou. Fauna Park má zvířat poměrně hodně. Kromě ovcí, koz, lam tu spatříte i klokany, opičky, pštrosy, mývaly, ale třeba i pumu americkou, mývala a tygra ussurijského.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Papoušci vám budou lítat nad hlavami

V malé zoo kromě zvířat zmíněných v úvodu, uvidíte gibony, lemury, surikaty, obojživelníky a papoušky, kteří volně poletují po areálu. Oblíbený je třeba modrožlutý papoušek Arny. Puma a tygr vás nadchnou. Můžete si prohlédnout pštrosy, plazy a některé druhy vodního ptactva, želvy. Součástí areálu je rybníček.

Majitelé vám zvířata přiblíží

Zvířata jsou umístěna ve volných výbězích a v klecích. Některá zvířata můžete krmit zakoupenou směsí. Majitelé zvířatům věnují maximální lásku a péči, což na místě poznáte. Určitě vám rádi popovídají o jejich lásce ke všem živým tvorům, které zde chovají. A když budete mít štěstí, uvidíte i to, jak je krmí.

Jak zabavit děti

V zoo je dětské hřiště.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Ve Fauna Parku jse můžete občerstvit v restauraci, která je součástí areálu.

Vlakem do Zoo

Železniční stanice Lipová lázně jse vzdálena 2,2 km od Zoo. Trasa na mapě

Kde zaparkovat a přístupnost

Zoo má k dispozici menší parkoviště. Lze využít parkoviště vzdálené 300 m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více