Naučná stezka Vincence Priessnitze

Jeseník, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10

Přímo v Lázních Jeseník na střední Moravě můžete projít 7 km dlouhou naučnou stezkou. Vede kolem 14 léčebných pramenů. Vyzkoušíte procedury a ochutnáte lahodnou vodu.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. srpna 2020

Poznejte metody vodoléčebného ústavu

Lázně Jeseník vynikají léčebnými metodami, které jsou důležité pro posílení imunitního systému, tlumí alergie, léčí bolesti hlavy a snižují krevní tlak. Základem léčby je voda z pramenů. Na naučné stezce, dlouhé 7 km, půjdete kolem všech. Můžete využít odpočinek na lavičkách a lahodnou vodu ochutnávat.

Historie a přírodní krásy

Cestou si prohlédnete nejen prameny, ale poznáte jejich historii. Dozvíte se o tajích počátků místního lázeňství. Určitě vás upoutá i krásná příroda. Půjdete například kolem místa, kterému se říká Obří výhledna. Můžete vystoupat na její ochoz několik metrů nad zem a porozhlédnout se po okolí. Celá stezka je dílem hnutí Brontosaurus. Vznikla v rámci programu Cesta ke kořenům. Připomíná hlavně to, že Vincenz Priessnitz dokázal jednoduchými metodami navrátit zdraví 40 000 lidem.

Informační panely na stezce

Informačních panelů je na stezce kromě úvodního celkem 8. Jsou to Pražský pramen, Prameny AFA, Bezručův pramen, Rumunský pramen, Vilémův a Smrkový pramen. Jitřní pramen, Polský pramen, Rozcestí u mnicha.

Tipy na ubytování

Čím zabavíte děti

K historii se dopracujete v Kapce. Na každém informačním panelu stezky je ilustrovaný prvek Kapka. Historický text pro děti shrnuje formou čtivých veršovánek a obrázků.

Po naučné stezce se dostanete také k Balneoparku

Při putování naučnou stezkou Vincence Priessnitze dojdete i k oblíbenému Balneoparku. Jeho návštěvu si dopřejte, nebudete litovat. Objevíte v něm řadu terapií, které vás osvěží a ozdraví. Jsou tu vybudovány i relaxační objekty. Například přírodní vodopád, vodní plocha, terasy pro slunění, odpočinek i cvičení. Stezky si můžete stáhnout i do vašeho mobilu

Kde se občerstvit

Najíst se můžete v Restauraci La Bůžo v Priessnitzově ulici, v restauraci Wiener Kaffeehaus nebo v kavárně Sofie v areálu lázní.

Vlakem na stezku

Z vlakového nádraží v Jeseníku půjdete pěšky 2,8 km. Čeká vás příjemná procházka po Kalvodově ulici nebo Muzikantskou stezkou přímo na lázeňskou promenádu. Trasa na mapě. Další možností je využití MHD do lázní.

Parkování a přístupnost

Zaparkujete na některém z parkovišť u lázní. K dispozici jsou Parkoviště B za hotelem Priessnitz nebo parkoviště Priessnitzova u penzionu Gräfenberg, které je v sezóně cenově dostupnější. Z parkovišť se do cíle lehce dostanete, vzdálenost je několik desítek metrů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.