Naučná stezka Vincence Priessnitze
Jeseník, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Přímo v Lázních Jeseník na střední Moravě můžete projít 7 km dlouhou naučnou stezkou. Vede kolem 14 léčebných pramenů. Vyzkoušíte procedury a ochutnáte lahodnou vodu.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. srpna 2020

Poznejte metody vodoléčebného ústavu

Lázně Jeseník vynikají léčebnými metodami, které jsou důležité pro posílení imunitního systému, tlumí alergie, léčí bolesti hlavy a snižují krevní tlak. Základem léčby je voda z pramenů. Na naučné stezce, dlouhé 7 km, půjdete kolem všech. Můžete využít odpočinek na lavičkách a lahodnou vodu ochutnávat.

Historie a přírodní krásy

Cestou si prohlédnete nejen prameny, ale poznáte jejich historii. Dozvíte se o tajích počátků místního lázeňství. Určitě vás upoutá i krásná příroda. Půjdete například kolem místa, kterému se říká Obří výhledna. Můžete vystoupat na její ochoz několik metrů nad zem a porozhlédnout se po okolí. Celá stezka je dílem hnutí Brontosaurus. Vznikla v rámci programu Cesta ke kořenům. Připomíná hlavně to, že Vincenz Priessnitz dokázal jednoduchými metodami navrátit zdraví 40 000 lidem.

Informační panely na stezce

Informačních panelů je na stezce kromě úvodního celkem 8. Jsou to Pražský pramen, Prameny AFA, Bezručův pramen, Rumunský pramen, Vilémův a Smrkový pramen. Jitřní pramen, Polský pramen, Rozcestí u mnicha.

Čím zabavíte děti

K historii se dopracujete v Kapce. Na každém informačním panelu stezky je ilustrovaný prvek Kapka. Historický text pro děti shrnuje formou čtivých veršovánek a obrázků.

Po naučné stezce se dostanete také k Balneoparku

Při putování naučnou stezkou Vincence Priessnitze dojdete i k oblíbenému Balneoparku. Jeho návštěvu si dopřejte, nebudete litovat. Objevíte v něm řadu terapií, které vás osvěží a ozdraví. Jsou tu vybudovány i relaxační objekty. Například přírodní vodopád, vodní plocha, terasy pro slunění, odpočinek i cvičení.

Občerstvení

Najíst se můžete v Restauraci La Bůžo v Priessnitzově ulici.

Parkování

Zaparkujete na některém z parkovišť u lázní. K dispozici jsou Parkoviště A a Parkoviště B Hotel Priessnitz a nebo Parkoviště Priessnitzova.

Přístupnost

Na stezku se dostanete z konečné MHD stanice Sanatorium Priessnitz, v podstatě z lázeňského centra. Tam najdete první panel. Trasa je okružní, značena šikmým zeleným pruhem v bílém poli. K výchozímu místu se zase vrátíte.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Jeseník
+420 584 491 111
infocentrum@priessnitz.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Příroda
  • Lázně
  • Pro dva
  • Romantická místa
  • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Aktivity a zajímavosti v okolí

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více