Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

Jeseník, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10

Vincenz Priessnitz léčil vodou, sluncem a pohybem. V Priessnitzových lázních v Jeseníku můžete zavítat do unikátního balneoparku. Jde o speciální vodní zahradu s vodními prvky a léčivými účinky. Zahradou prochází potok.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. srpna 2020

Projděte se studenou vodou

Priessnitzovy léčebné lázně leží v malebné poloze na svazích Studničního vrchu asi 2 km od města Jeseník, v průměrné nadmořské výšce 620 m, nejsevernějším výběžku Slezska a Moravy. Jedinečné dílo zahradní architektury a vodní krajiny spatříte, když v nich navštívíte balneopark. Léčivé účinky nenechají na sebe dlouho čekat. Určitě si při procházení parkem v  lázních zopakujte slova známého Vincenze Priessnitze. Říkal totiž, že ne chlad vody, ale teplo, které studená voda vyvolává, má léčebný účinek. 

foto: priessnitz.cz

Čekají vás potůčky, lavičky a střiky

Můžete si projít řadou vodních prvků v krajině. Brodit se potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky nebo střiky. Otužilí si mohou dopřát přírodní střiky se studenou pramenitou vodou. Relaxaci si užijete na terasách, kde příjemně voní mateřídouška. Odborníci říkají, že návštěvou balneoparku lidé posílí nervový systém, stimulují samoléčebné mechanismy v těle. Celkově posílí imunitu proti infekcím a odolnost proti stresu. Zastávky jsou zabudovány ve svazích.

foto: priessnitz.cz

V balneoparku najdete tyto terapie

  • Přírodní lázně horních a dolních končetin – budete čapím pochodem procházet bazénkem, který je hluboký 60 cm. Do žulových van vedle bazénku můžete ponořit pro změnu své ruce.
  • Koupel nohou s akupresurou – Dno bazénku s hloubkou 20 cm tvoří oblázky, které vám dokonale promasírují plosky.
  • Lavička – Posadíte se, ponoříte nohy do vody a budete jimi kmitat.
  • Střiky – Pro oblast nohou využijete dvou trysek ve výšce 75 cm. Ramena, záda a ruce vám promasírují dvě trysky ve výšce 120 cm.
  • Sprcha – Intenzivní přírodní proud pramenité vody vás dokonale osvěží.
foto: priessnitz.cz

Tipy na ubytování

Relaxace: slunění, odpočinek a cvičení

V balneoparku jsou vybudovány i objekty, které nejsou určeny k hydroterapii. Například přírodní vodopád, vodní plocha, terasy pro slunění, odpočinek i cvičení. Celý areál má pak krásnou přírodní atmosféru a doslova vybízí k relaxaci.

Kde se občerstvit

Najíst se můžete v Restauraci La Bůžo v Priessnitzově ulici, v restauraci Wiener Kaffeehaus nebo v kavárně Sofie v areálu lázní.

Vlakem do Balneoparku

Z vlakového nádraží v Jeseníku půjdete pěšky 2,8 km. Čeká vás příjemná procházka po Kalvodově ulici nebo Muzikantskou stezkou přímo na lázeňskou promenádu. Trasa na mapě. Další možností je využití MHD do lázní.

Parkování a přístupnost

Zaparkujete na některém z parkovišť u lázní. K dispozici jsou Parkoviště B za hotelem Priessnitz nebo parkoviště Priessnitzova u penzionu Gräfenberg, které je v sezóně cenově dostupnější. Z parkovišť se do cíle lehce dostanete, vzdálenost je několik desítek metrů.

Poloha na mapě

Tip na výlet

S dětmi zavítejte do háje víly Ozdravy
Vaše děti určitě potěší háj víly Ozdravy. Jde o netradiční lesní hřiště v areálu lázní, kam můžete zavítat. Herní prvky a atrakce jsou rozmístěny v prostoru mezi balneoparkem a Pražským pramenem. Objevíte Domeček hejkala Zurčaly, který slouží i jako infocentrum pro návštěvníky. Vylézt můžete na Obří výhlednu. Nabízí se hra s vodou u Nádrží zádrží. Vyšplháte na Opidum nebo se projdete do středu Labyrintu.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.