Muzeum Terra Technica

Chvalovice, Znojemsko a Podyjí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Přímo na česko-rakouských hranicích v Hatích u Znojma objevíte Muzeum Terra Technica. Je součástí nákupního a zábavního centra Excalibur City.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. února 2021

Uvidíte technické zázraky

Čeká vás návštěva největšího muzea jukeboxů a pinballů. Muzeum oživuje zapomenuté doby. Uvidíte malé technické zázraky s mechanickými, elektrickými a elektronickými vnitřnostmi. Je zde nashromážděno více než 850 exponátů od roku 1880 až po současnost. Terra Technica se věnuje velmi specifickému tématu každodenní kultury. Věcem, které sloužily výlučně k zábavě, rozptýlení a uspokojení herních instinktů. Uvidíte hudební automaty v průřezu doby.

foto: terratechnica.info

Hala plná videoher

Výstavní prostor nabídne stovky videoher. Od klasické hry „Pong“ ze 70. let přes Pac Mana, Space Invanders až po moderní konzole s virtuální realitou. Budete obdivovat pokrok v oblasti technologií. Spatříte však i modely počítačů značek Atari, Philips, Colecovision, Intellivision, Vectrex, Nes, Commodore, Amiga, Sega, IBM a mnoho dalších.

foto: terratechnica.info

Cestování časem

Ten, kdo má rád historické vozy, si zde rovněž přijde na své. Můžete obdivovat Viktoriánskou svatební drožku z roku 1880, Ford model T z roku 1921, Ford model A z roku 1930. Unikátní je i poslední vůz komika Stana Laurela - Chrysler Windsor C 38 W Limousine. Je zde k vidění Cadillac de Ville Limousine s legendárními ocasními ploutvemi z 50. až 60. let. Tento vůz užívali například Marilyn Monroe a Elvis Presley. Jsou tu i motorky, dále Batmobil z filmu režiséra Tima Burtona, nebo jedinečný speciální model AG Excalibur.

foto: terratechnica.info

Tipy na ubytování

Občerstvení v americkém stylu

Přímo v muzeu se můžete občerstvit ve stylovém American Diner Vinyl Restaurant Cafe. V areálu nákupního a zábavního centra Excalibur City je mnoho dalších restaurací, jako například Restaurace Phoenix, Restaurace U zdravého psa, Restaurace U kulatého stolu, Selská restaurace a další.

foto: terratechnica.info

Parkování

V celém areálu naleznete dostatek parkovišť. Jedno z nich se nachází přímo naproti muzeu Terra Technica.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Merlinův svět uchvátí vaše děti
V sousedství Muzea Terra Technica zavítejte do zábavního parku Merlinův dětský svět. Čeká vás tam spousta atrakcí. Budete skákat lodičkou do vody, jezdit auty i autíčky, terénními vozy. Povozíte se na čtyřkolkách, na motokárách, motorkách, nebo třeba džípem. Můžete si zasoutěžit na autodráze ve Formuli 1. Svezete se Merlinovým vláčkem. Je tu i malá venkovská farma s vlastním vláčkem. Můžete pilotovat letadélko, plout po vodě na člunech. Ocitnete se ve vesmírné lodi nebo v lunárním vozítku. V areálu je i horská dráha a lanovka. Potěší vás skluzavky, trampolíny. Oblíbené je velké lanové centrum. Můžete si zahrát na piráty, bojovat na pirátské střelnici nebo v pirátské lodi. K dispozici jsou atrakce pouťového typu.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hatě 194
Chvalovice
+420 770 105 013
marketing@terratechnica.cz
terratechnica.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.