Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí

Valašské Meziříčí, Beskydy - Valašsko, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí

V srdci Valašska ve městě Valašské Meziříčí zavítejte do zážitkového Muzea řeznictví. Expozice poukazuje na původní tradice. Areál je důležitým kulturním a společenským centrem.

Autor článku: David Hlisník, 6. března 2024

Nejprve zhlédnete film o oboru

V muzeu, které založil majitel rodinné firmy MP Krásno Karel Pilčík, se pokocháte skvělou exkurzí, doplněnou ochutnávkami masných a uzených specialit a regionálního piva. V atraktivních prostorách muzea zhlédnete film Valašská zabíjačka v čase, který vám přiblíží historii a současnost řeznického řemesla na Valašsku. Uvidíte různá náčiní, potřebná ke zpracování masa.

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí - expozice strojů na výrobu masa

Čeká vás nevšední zážitkový program

V muzeu se můžete zúčasnit čtyřhodinového zážitkového workshopu. Uvítají vás slivovicí, budete muset zatopit pod kotlem a řezník vás seznámí s pracovním postupem. Zažijete pravou valašskou zabíjačku. Vyrobíte si jitrnice, jelítka, tlačenku a prdelačku pod vedením mistrů řezníků. Ke zpracování dostanete suroviny, musíte je nakrájet, namlít, ochutit kořením, narazit do střívek a uvařit v zabíjačkovém hrnci.

Co si navaříte, to si odvezete

Vlastnoručně vyrobenou zabíjačkovou výslužku (5 kg specialit a 1 l polévky) si pak odvezete. Získáte Certifikát o přijetí do cechu valašských pomocníků řezníka.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

U muzea je parkoviště.

Kde se občerstvit

Ochutnáte zabíjačkové speciality chystané místním mistrem. Při exkurzi ochutnáte uzenářské speciality a speciál Řeznický lev z Minipivovaru Paličák.

Přístupnost

  • Vzdálenost od vlakového nádraží je zhruba 2,2 km. Trasa na mapě.
  • Autobus staví 150 m od muzea.
  • Místem vede cyklotrasa č. 6218, 50. Bečva.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.