Zoo Lešná

Zlín, Zlínsko a Luhačovicko, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Při návštěvě Moravy nezapomeňte zavítat ve Zlíně do Zoo Lešná. Je nejnavštěvovanějším místem regionu. Během jediného dne se projdete za zvířaty skoro celým větem. Můžete si prohlédnout i Zámek Zlín- Lešná a jeho okolí.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. prosince 2022

Do Zoo ve Zlíně lákají sloni, jaguáři i rejnoci

Zoo Zlín je rozdělena do několika oblastí podle kontinentů. Uděláte si výlet do expozic Afriky, Asie, jižní Ameriky a Austrálie. Budete obdivovat stádo slonů afrických v Karibuni. Uvidíte jaguáry v areálu, který je největší svého druhu v Evropě. Úžasnými místy jsou tropická hala Yuacatan s visutou lávkou nebo zátoka rejnoků. Rozveselí vás okouzlující primáti chápani vlnatí. Uvidíte však i tygry, lvy, žirafy, damany a želvy, tučňáky, aligátory, opice dželady, lachtany, papoušky, pštrosy, surikaty, hyeny, tapíry, mravenečníky a další zvířata.

Jak zabavit děti

Děti potěšíte, když se svezete vláčkem nebo zavítáte do australského koutku se spoustou hracích prvků. V areálu je i lanový labyrint, nebo se vydejte po stopách dinosaurů. Neopakovatelným zážitkem je účast při krmení mořských rejnoků či žiraf.

Občerstvení

V areálu zoo můžete využít některou z restaurací či bister: Limpopo, Neapolitáno, Tyrol, Farma u Koaly, Chocolatérie, Kefa Bar.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Parkování je zajištěno zdarma na 3 parkovištích. Využijte trolejbusy MHD Zlín, či ČSAD Zlín. Vlakem do stanice Zlín – střed, pak MHD. Na kole ze Zlína po cyklostezce č. 5067. U zoo je pro kola parkování a boxy.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lukovská 112
Zlín 76314
+420 577 577 100
office@zoozlin.eu

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • zoo a minizoo
  • Prohlídky
  • Rodinné
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Výlety
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Východní Morava

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.