Rozhledna U Trojice

Nivnice, Slovácko, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Ester Sikorová

Na Slovácku vás potěší rozhledna U Trojice. Nachází se nad obcí Nivnice na kopci Čupy (310 m n.m.). Má tři podlaží a je vysoká 13 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. srpna 2021

Víte, že rozhledna je jedna ze série šesti identických rozhleden?

Dřevěná rozhledna je vysoká 13,3 m a je třípatrová. Pochází z roku 2011 a je jednou ze šesti na Uherskobrodsku, které spojuje poznávací okruh. Byly postavené ze smrkového dřeva podle stejných plánů. Další identické rozhledny východního Slovácka, které můžete navštívit, jsou Pod Vojanskú (Bystřice pod Lopeníkem), Obecnice (Korytná), U Křížku (Suchá Loz), Hraběcí (Vlčnov) a Králov (Bánov). Rozhledny spojují turistické trasy, na kterých je 18 odpočinkových míst a  informačních tabulí. Celá trasa je dlouhá 50 km.

foto: Ester Sikorová

Čeká na vás  výhled z deseti metrů

Rozhlednu nad Nivnicí najdete nedaleko kaple Nejsvětější Trojice. Nese po ní jméno. Kruhový výhled si dopřejete z desetimetrové výšky. Trochu vám ho omezí vzrostlé stromy, ale dohlédnete na Velkou Javořinu, Jelenec, Uherský Brod a Nivnici. U rozhledny je odpočinkové místo.

foto: Ester Sikorová

Občerstvení

Můžete zavítat do zmíněné kavárny a nebo do Restaurace hotelu Savary.

Tipy na ubytování

Kde za parkovat

Parkovací místa najdete v Nivnici na náměstí.

Jak na rozhlednu

V Nivnici se vydáte na konci obce v zatáčce ve směru na Korytnou odbočíte u Café baru 66 do ulice Čupy a pokračujete asfaltkou. Pod kopcem přechází na panelovou cestu. Od kavárny půjdete k rozhledně necelý 1 km.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Rodákem Nivnice je učitel národů
Víte, že se v Nivnici měl narodit Jan Ámos Komenský? V centru obce uvidíte pomník, který tento fakt připomíná. Pamětní deska je umístěna také u vchodu na Bartkově mlýně. Právě ten měl být jeho rodným domem. V interiéru tohoto domu si můžete prohlédnout expozici, věnovanou Učiteli národů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více