Rozhledna Brdo

Roštín, Chřiby, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Mezi Kroměříží a Starým Městem ve Zlínském kraji stojí kamenná rozhledna. Objevíte ji na nejvyšším vrcholu Chřibů Brdo (587 m n.m.) nad obcí Roštín. Unikátní je tím, že byla postavena jako nejvyšší kamenná rozhledna Moravy po mnoha letech.

Autor článku: Radomír Němeček, 20. ledna 2022

Na vyhlídku Brdo vede 99 schodů

Rozhledna je postavena z pískovce. Nahradila uprostřed nádherných lesů původní dřevěnou vyhlídku, kterou museli místní zbourat už v 70. letech minulého století. Pískovcový tubus se tyčí do výšky 23,9 m. Budete stoupat po 99 schodech k zastřešené vyhlídkové plošině.

Prosklené výhledy na vrcholu

Prosklenými okny se otevřou úchvatné výhledy. Zvláště na podzim, kdy se barví stromy. Nad schodištěm je mapa s fotografiemi a popisy míst. Rozeznáte Jeseníky, Beskydy, ale také Roháče, Malé a Bílé Karpaty. Potěší vás pohled na Malou Fatru a při dobré viditelnosti uvidíte Alpy.

Občerstvení

Pod rozhlednou jsou lavice a přístřešek. V sezoně tu je v provozu stánek s občerstvením a upomínkovými předměty a turistickými známkami. V Roštíně je Restaurace Roštín.

Tipy na ubytování

Parkování

Zaparkujete na parkovišti za Restaurací Roštín.

Trasa na rozhlednu Brdo

Od parkoviště půjdete necelé 3 km po zelené turistické značce. Budete míjet zajímavé hradiště Brdo, zbytky valového opevnění z doby bronzové. Nastoupáte 300 výškových metrů. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

S dětmi do westernového městečka
Vyjeďte si do nedalekých Kostelan. Je tam westernové městečko. Prohlédnete si se šerifem Ranč a posedíte v Saloonu.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Hory a pohoří
  • Výlety
  • cestování se psem
  • Rozhledny
  • Turistika
  • Romantická místa
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Východní Morava

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.