Muzeum Fort Křelov u Olomouce

Křelov-Břuchotín, Haná, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Jihozápadně od Olomouce můžete absolvovat prohlídku komplexu opevnění Fortu XVII Křelov v části Břuchotín. Je zde umístěno muzeum, které přiblíží, k čemu a jak fortové opevnění sloužilo. Fort byl vybudován v 19. století a patří do čtveřice pevnůstek chránících město.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Projdete prostorami fortu

V muzeu se seznámíte se vznikem a historií fortového opevnění. Projdete vnitřní prostory reduitu pevnosti, ubytovny mužstva. Uvidíte buzzer platz se studnou, místo poslední obrany a další zajímavé prostory. Při komentované prohlídce si prohlédnete drobné výstavní exponáty. Budete obdivovat masivní zemní valy a před stovkami let budované kasematy. Určitě neunikne vaší pozornosti expozice militárií, dobových fotografií, plánů fortů a mapy fortového opevnění Olomouce.

Čeká vás sestup do kasemat

V zemním valu – eskarpě vás čeká prohlídka tajemných kasemat. Prostory osvítí louče, které si na cestu ponesete. Prohlédnete si pak již bez průvodce i vnější část pevnosti, můžete se projít mezi zemními valy a prohlédnout si například německý bunkr z druhé světové války. Zajdete se podívat i na bývalou pozorovatelnu německé armády. Objevíte vyhlídkové místo s pěkným pohledem na Olomouc.

Občerstvení

Velmi atraktivní restaurace s nádvořím je přímo ve fortu.

Přístupnost veřejnou dopravou

Do Křelově - Břuchotína jezdí autobus, ze zastávky Regena půjdete 1,4 km.

Kde zaparkovat

U fortu je k dispozici parkoviště.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Na Fortu 392
Křelov-Břuchotín 78336
722 043 422
601 310 886
info@forty.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.