Městské muzeum Mšeno

Mšeno, Kokořínsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Městské muzeum Mšeno je pobočkou Regionálního muzea v Mělníku. Najdete jej ve Středočeském kraji na rozhraní okresů Mělník, Mladá Boleslav a Česká Lípa v krásné kokořínské krajině.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Po stopách mšenských cechů

Muzejní expozice jsou umístěné v prostorách 2. patra zdejší radnice a jsou věnovány zejména mšenským cechům. K vidění jsou starobylé cechovní štíty pocházející z rukou zdejších řemeslníků, cechovní truhlice, ferule, trojrozměrný kovářský a zámečnický vývěsní štít, ale také vybavená obuvnická dílna mistra ševce. V expozici se nachází dobový měšťanský interiér z konce 19. století, který vám vedle bytového zařízení předvede třeba empírové hodiny či cínové nádobí. Jedna z expozic je věnována dvěma slavným mšenským rodákům.

Je zde i informační centrum

V prvním patře radnice se nalézá informační centrum a kromě vstupenky zde můžete zakoupit i turistickou známku č. 1085.

Občerstvení

Na náměstí si můžete pochutnat v cukrárně U Živných a Měšťáků.

Tipy na ubytování

Do Mšena za poznáním i koupáním

Ve městě se nachází architektonický skvost ve stylu art déco. Jsou jím zdejší městské lázně, vybudované v roce 1932. Koupaliště je napájeno vodou ze skalního pramene a tak vás příjemně osvěží i za zvlášť horkých letních dní. Na koupališti se konají občasné různé kulturní akce, pro které je malebné prostředí tou nejpěknější kulisou. V blízkosti lázní je rozsáhlý lesopark Debř. Návštěva Městského muzea ve Mšeně je tak velmi příjemnou součástí výletu, při němž spojíte poznání s odpočinkem u vody. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

V blízkém okolí můžete navštívit hrad Kokořín, rozhlednu Vrátenská hora, skalní útvar Pokličky a také si prohlédnout malebná roubená stavení v Nosálově a poté posedět v příjemném prostředí literární kavárny U koně v obci Kokořín. Chvíle nad šálkem kávy či sklenkou vína vám zpříjemní hudba z klasických LP desek a k dispozici je také řada stolních her.

Základní údaje

Kontaktní údaje

náměstí Míru 1
Mšeno
315 693 040
info@mestomseno.cz
mestomseno.cz

Štítky

  • Naučné
  • pro dva
  • Muzea
  • Výlety
  • pro seniory
  • Galerie
  • Historické
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.