Medvědí stezka

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10

Návštěva Špindlerova Mlýna nabízí různé sportovně-rekreační vyžití. Pokud vyjedete lanovkou na Medvědín, vydejte se na Medvědí stezku. Děti se zabaví, projdete atraktivními místy. Stezka je dlouhá 8,5 km a je přístupná v létě.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. listopadu 2021

Po cestě jsou vyhlídky

Naučná stezka Skiareálu Špindlerův Mlýn začíná u horní stanice lanové dráhy na Medvědíně a je velmi oblíbená. Podíváte se díky ní na Šmídovu vyhlídku s úchvatným pohledem na Labský důl, Labskou boudu a Sněžné jámy. Dojdete na Horní Mísečky, které jsou zvláště v zimě vyhledávaným místem pro rodinné lyžování. Půjdete dále kolem Bufetu Stopa. Nachází se v 1000 m n.m. a je oblíbenou zastávkou zvláště v zimě, protože tudy vedou závodní běžecké tratě. Čeká vás vyhlídka na Harrachově skále, odkud je vidět Kotel a na druhé straně Špindlerův Mlýn. Do údolí sestoupíte po „vodovodní“ cestě, na konci budete křižovat koryto bobovky. Cíl stezky je v dolní stanici lanovky na Medvědín.

Děti, těšte se! Vyšrafujte medvěda...

V dolní stanici lanovky na Medvědín si zakoupíte medvědí jízdenku na lanovku a obdržíte mapku s popisem trasy a tužku. Na všech výše popsaných zastaveních hledejte medvědí značky. Děti je obkreslí přiložením pole v dolní části mapky. Odpoví též na otázky. Na konci cesty v pokladně lanovky ukáží děti všech 7 medvědů, které jste cestou potkali. Dostanou malý dárek.

Jak na Medvědí stezku

Na start naučné stezky se dopravíte lanovkou. Zpět vás již dovede samotná stezka. Je značená červeně, ale není totožná s turistickou značkou. Držte se mapky.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Na horní i dolní stanici lanové dráhy jsou bufety, cestou také Bufet Stopa, který je součástí stezky a kde dostanete nápoj.

Kde zaparkovat

K dispozici je Parkoviště 3 Medvědín.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.