Měďánkovo letteringové hřiště na Medvědíně - nejvýše položené dětské hřiště v Čechách

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10

Při návštěvě Špindlerova Mlýna v Krkonoších zvláště v letním období můžete zabavit své děti na Medvědíně (1235 m n.m.). Nachází se tam Měďánkovo letteringové hřiště s řadou herních prvků. Mají tam i malou lanovku Sky Dive.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. února 2021

Spousta zábavy na čerstvém vzuchu

Dětské hřiště na Medvědíně objevíte hned, jak vystoupíte ze čtyřsedačkové lanovky. Jde o nejvýše položené dětské hřiště v České republice. Vaše děti i vás čekají nádherné výhledy na horské kopce. Hřiště je napojeno na obrovská 3D písmena, z kterých je letteringově složeno slovo MEDVEDIN. Každé písmeno představuje originální herní prvek. Nápis připomíná Hollywood. Vaše děti si na čerstvém vzduchu užijí skluzavky, malé lezecké stěny nebo prolézačky. Před horní stanicí lanové dráhy hřiště pokračuje s dalšími originálními herními prvky. Má velkou nafukovací trampolínu, fitness stezku a houpačky.

foto: skiareal.cz

Děti se mohou povozit na malé lanovce

Pro děti od 7 let je na Medvědíně k dispozici malá lanovka Sky Dive. Atrakce je součástí Měďánkova hřiště. Mohou na ni děti od 7 let s minimální výškou 120 cm a maximální váhou do 100 kg. Zažijete pořádný adrenalin. I z této několik desítek metrů dlouhé jednosedačkové lanovky uvidíte krásu krkonošských hřebenů a podíváte se z výšky do špindlerovských údolí.

foto: skiareal.cz

Procházka k pramenům Labe

Medvědín je výchozím bodem pro řadu turistických procházek. Od horní stanice si můžete naplánovat procházku k pramenům Labe po červeně značené turistické trase. Cestou budete míjet Šmídovu vyhlídku mezi Medvědínem a Vrbatovou boudou s rozhledem ke Špindlerově boudě, na Vysoké kolo, Malý Šišák, Luční horu, Stoh a Sněžku. Trasa až k prameni Labe je dlouhá zhruba 6 km. Můžete absolvovat alespoň její část.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete v bufetu a nebo přímo v restauraci Medvědín přímo v horní stanici lanové dráhy. Na dětské hřiště odtud uvidíte a můžete mít své děti pod dohledem.

Vstupné

Na Měďánkovo hřiště je vstup zdarma.

Kde zaparkovat a jak ke hřišti

Automobil zaparkujete na parkovišti Medvědín 3. Z parkoviště pojedete na vrchol Medvědína čtyřsedačkovou lanovou dráhou.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Bobová dráha a MonkeyPark
Po návštěvě Měďánkova letteringového hřiště můžete sjet lanovkou dolů a zavítat na špindlerovskou bobovou dráhu. V roce 1997 byla prvním projektem svého druhu v České republice. Na 1400 metrech dráhy si užijete 5 terénních zlomů, 3 tunely a 22 zatáček. Kromě parádních výhledů z bobovky vás v sousedství naláká k účasti i lanové centrum MonkeyPark. V nejdelší trase dlouhé 432 m, má centrum 32 překážek se středně těžkou obtížností.


  

Základní údaje

Kontaktní údaje

Špindlerův Mlýn
499 523 656
tic@mestospindleruvmlyn.cz
skiareal.cz

Štítky

 • Zábavné
 • Výlety
 • Dětská hřiště
 • Vyhlídky
 • se psem
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Zabávní parky
 • Cyklistika
 • pro vozíčkáře
 • Kolotoče
 • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Krkonoše a Podkrkonoší

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.