Křížová cesta s rozhlednou Aničkou

Jiřice u Moravských Budějovic, Znojemsko a Podyjí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10

V Jiřicích u  Moravských Budějovic na jižní Moravě objevíte v severní části obce 11,5 m vysokou rozhlednu. Jmenuje se Anička. Nachází se na mírném návrší na pozemku galeristy Petra Vystrčila v ovocném sadu. K rozhledně dojdete meditační křížovou cestou.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. dubna 2022

Na schodech rozhledny jsou jména

Dřevěná rozhledna Anička má v devíti metrech plošinu, odkud se rozhlédnete po pěkné blízké krajině. Zajímavostí jsou jména, na schodech vedoucích k vyhlídce. Patří lidem, kteří se podíleli na vzniku tohoto odpočinkového areálu. Schodů budete muset k vyhlídkové plošině zdolat celkem 44. Nahoře se můžete i posadit na lavičku.

Křížová cesta s výklenky

Od galerie půjdete 150 m křížovou cestou. Můžete meditovat nad obrázky, které spatříte ve výklencích na starých ovocných stromech. Jejich autorkou je malířka, tvořící pod pseudonymem Bedřiška Znojemská. Obrázky původně tvořila pro kostel, ale nakonec kvůli modernímu pojetí skončily právě zde. Pokud se vám obrázky zalíbí, můžete se zastavit v galerii a koupit si je. Cestou spatříte i skupinu dřevěných soch.

Občerstvení

V Jevišovicích je restaurace Šalamoun se specialitami na grilu. V sousedství je dětské hřiště.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Zaparkujete na prostranství před galerií na začátku meditační cesty.

Přístupnost

Do Jiřic u Moravských Budějovic jezdí autobus.

Nejbližší vlaková stanice je však až v Grešlovém Mýtě, vzdálených 5 km.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

V Jevišovicích mají dva zámky
Starý zámek s expozicemi Moravského zemského muzea si můžete prohlédnout v nedalekých Jevišovicích. Kromě toho se nabízí procházka parkem kolem nového zámku. Ten sice přístupný není, ale stavba je to i zvenku velmi atraktivní. V parku uvidíte mytologické sochy.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Jiřice u Moravských Budějovic
515 258 217
obec.jiriceumb@volny.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.