Království času Protivín

Protivín, Písecko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V jihočeském Protivíně, v městečku na trase z Písku do Vodňan, vás čeká návrat do starých časů. Zajděte si na návštěvu do secesní vily z roku 1907 v Purkyňově ulici. Najdete v ní muzeum a kavárnu Království času. Prohlédnete si sbírku hodin, budíků, hodinek a vaše děti si pohrají v herně a dílničkách. Pochutnáte si na dobrotách a výborné kávě.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. prosince 2020

Návrat do starých časů

Pokud se chcete s celou rodinou vrátit do starých časů a připomenout si doby babiček, určitě si zajeďte do Protivína. Nedaleko náměstí se nachází nádherně zdobená secesní vila Higiea. A v ní objevíte skutečné Království času. Základem této unikátní turistické atrakce je sbírka uměleckých hodinářských děl napříč dějinami. A připravena je také pestrá zábava pro děti.

Muzeum hodinových strojů

Muzeum se rozprostírá v prvním patře vily. Obsahuje na 1200 exponátů a zajímavostí ze světa hodin a hodinek. Tématicky je rozděleno do pěti místností. Jedna z nich je například věnována hodinářským zajímavostem. Uvidíte tu věžní hodinové stroje nebo třeba holubářské hodiny. Největší zajímavostí muzea je funkční stroj od Ludvíka Hainze z 19. století. V dalších prostorách si prohlédnete stovky budíků, nástěnných hodin, stolních hodin, kapesních i náramkových hodinek. Mezi dětmi jsou nejoblíbenější hodiny kukačky.

Hřiště a dílnička pro děti

V přízemí vily objevíte hernu pro děti. Jsou tu dílničky, kde si děti vyrobí nebo vystřihnou papírovou maketu budíku, náramkových hodinek nebo hodinový stroj. Když je pěkné počasí, můžete využít i nabídku zábavy na zahradě. Najdete tu pro děti různé herní prvky, jako houpačky, pískoviště, lanovou dráhu, skluzavky, velkou dřevěnou prolézačku s motivem kukačkových hodin. U stolů s lavicemi můžete pohodlně relaxovat, vypít si kávu, než se dítka vydovádí.

Tipy na ubytování

Posedět můžete v kavárně

Ve vile si můžete vychutnat kvalitní kávu a zákusky, nebo domácí limonády. Asi vás nepřekvapí, že všechny talířky tu mají zdobené motivem hodinového ciferníku.

Odnesete si originální suvenýry

Království času spolupracuje s chráněnou dílnou, kde se vše vyrábí ručně. Můžete si zakoupit originální dárek na památku nebo třeba i japonské hodinky.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na parkovišti na Masarykově náměstí. Parkoviště na náměstí se nachází 340 metrů od cíle. Půjdete ulicí Mírovou, pak odbočíte doleva do ulice Fučíkovy. Ke Království času v Purkyňově ulici je to pak už jen 150 metrů.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V Protivíně je Krokodýlí zoo
Pokud chcete poznat nebezpečný svět krokodýlů, máte k tomu v Protivíně jedinečnou příležitost. Na Masarykově náměstí, kde jste zaparkovali, totiž najdete Krokodýlí zoo. Jde o jedinečné expozice. Mají tu mnoho druhů krokodýlů, které máte šanci spatřit na vlastní oči. Jako jediná zoo na světě představují třeba leucistickou formu gaviála sundského - samici Afroditu. Uvidíte i samce krokodýla mořského Golema. Jde o největšího krokodýla chovaného v Evropě. Poznáte, jak tu rozmnožují kriticky ohrožené druhy. Celistvá kolekce krokodýlích druhů vznikala od roku 2000 v režii soukromého provozovatele zoo Miloslava Procházky.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.