Lázně Luhačovice

Luhačovice, Bílé Karpaty, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V údolí říčky Šťávnice, v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty vás okouzlí Lázně Luhačovice. Můžete využít k odpočinku či léčení. Budete obdivovat ojedinělou architekturu Dušana Jurkoviče a krásnou zelenou přírodu. Vydejte se procházkou lázeňskou kolonádou k léčivým minerálním pramenům. Uchvátí vás krása zdejší krajiny, ale i nedaleká přehrada.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Těšte se na báječnou atmosféru

Lázně, to je především kolonáda a atmosféra, která na vás dýchne. Odkaz architekta Dušana Jurkoviče, který zde v maximálně realizoval svůj um, uvidíte na každém kroku. Soubor jeho staveb z první třetiny 20. století je ojedinělý. Spojují se v něm motivy regionální karpatské lidové tvorby s dalšími vlivy. Budete obdivovat i domy alpského stylu, architekturu akademické secese a nebo organický funkcionalismus. Hlavním objektem lázní je Jurkovičův dům. 

foto: lazneluhacovice.cz

Procházkou k sedmi pramenům

Vydejte se na procházku po minerálních pramenech. Můžete je ochutnat. Mezi neznámější patří Vincentka, kterou najdete přímo v zastřešené hale kolonády. Dále Aloiska v dřevěném pavilonu parku nad Bílou čtvrtí nebo Ottovka u jeskyně v kruhovém pavilonu.

foto: lazneluhacovice.cz

Léčba je zde proslulá

V Luhačovicích se léčí především nemoci dýchacího ústrojí, trávení a obezita. Za svůj věhlas lázně vděčí přírodním minerálním pramenům.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Možností je nepřeberné množství. V centru např. Divadelní restaurace a kavárna nebo Restaurace Racek.

Kde zaparkovat

Nejlépe na Parkovišti Pod Kamennou, několik desítek metrů od Kostela sv. Rodiny.

Jak na kolonádu

Z parkoviště se můžete vydat do centra lázní 1 km po okruhu D. Jurkoviče.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Turistka v lázních a okolí
Vydejte se po trasách, můžete jet na kolech, inline bruslích nebo jít pěšky. Nejoblíbenější je trasa, spojující lázeňské centrum s Luhačovickou přehradou v délce asi 5 km. Celou přehradu je možné obejít. Lehčí terény jsou v lázeňských parcích.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více