Klostermannova rozhledna na Javorníku

Vacov, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10

Rozhledny na šumavských vrcholech jsou oblíbené. Klostermannovu najdete na vrchu Javorník (1066 m n.m.) nad obcí Vacov v části obce Javorník nedaleko Kašperských Hor.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Vyhlídková plošina je ve 30 metrech

Rozhledna na Javorníku vznikla díky nápadu šumavského spisovatele Karla Klostermanna. Až po jeho smrti byla postavena kamenná věž. Když ji začaly přerůstat stromy, přibyl jí přístavek. Nyní je vysoká téměř 40 m. V jejím sousedství stojí vysoký vysílač. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 30 m uvidíte šumavské panorama se Svatoborem, Pancířem, Poledníkem,Boubínem, Knížecím Stolcem. Vidět je Písek, Temelín, Rabí, při dobré viditelnosti Alpy.

foto: Marzper

Občerstvení

Pod věží je občerstvení, můžete posedět na lavicích.

Kde zaparkovat

Zaparkujete ve skiareálu Javorník.

Trasa jak na Klostermannovu rozhlednu 

Od parkoviště půjdete pak Klostermannovou cestou, vede k rozhledně po modré značce jeden kilometr. Budete míjet vyhlídku u kapličky. Za tmy je kaple romanticky osvětlena. A je u ní studánka. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále. Tip na výlet

Klostermannovou cestou do Kašperských hor
Pokud budete Klostermannovou cestou po modré pokračovat od rozhledny dál, dojdete do Kašperských Hor. Sice je cesta dlouhá 10 km, ale budete míjet zajímavá místa. Horu Královský kámen s nádherným výhledem do krajiny, kapli v Nicove, památník bývalé obce Milov, Muzeum seizmometrie. Za ním je v Kašperských Horách archeologická rezervace s připomínkou úpravny zlaté rudy.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Javorník 15
Vacov
733 666 495
info@javornik.cz
www.javornik.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Příroda
  • Výlety
  • se psem
  • Rozhledny
  • Turistika
  • Hory a pohoří
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.