Vodní nádrž Lipno

Lipno nad Vltavou, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V jižních Čechách se ocitnete u moře. Největší vodní nádrži v ČR Lipnu se totiž říká jihočeské moře. Je zásobárnou vody a zdrojem elektřiny. Přehrada se nachází převážně v CHKO Šumava. Je využívána i pro sport, rekreaci a rybolov.  Objevíte u ní spoustu aktivit.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. listopadu 2021

Lipno nabízí rozmanité vyžití

Lipenská nádrž byla vybudována na horním toku Vltavy v letech 1952 – 59. Je součástí Vltavské kaskády. Má rozlohu 48,7 km². Kromě vody a elektřiny poskytuje spoustu radovánek turistům. Můžete zde provozovat různé sporty, rybařit, věnovat se vodním radovánkám. Rádi využijete značené turistické trasy a cyklotrasy. V zimě si tady zabruslíte. Je k tomu určena zamrzlá plocha.

Ráj vodních sportů 

Můžete jezdit na motorových člunech, pramicích, v kajacích, na rekreačních plachetnicích, šlapadlech či padleboardu. Stačí si jen vybrat z řady půjčoven a center.

Koupání na parádních plážích 

Kolem přehrady je mnoho pláží. Například v Lipně nad Vltavou je vyhledávaná pláž s dětskými hřišti, půjčovnou lodí a šlapadel i občerstvením. Oblíbená pláž je na Králičím ostrově. Upoutají pláže ve Frymburku, v Nové Peci, v Černé v Pošumaví nebo pláž Windy Point. Líbit se vám bude v Horní Plané nebo v Přední Výtoni, Nové Peci, v Lukavické zátoce na Kovářově. Ale objevíte i řadu komornějších pláží.

Tipy na ubytování

Doprava na Lipně

Součástí rekreačního vyžití je provoz lodní dopravy. Přívozy jsou Horní Planá – Bližší Lhota, Dolní Vltavice – Kyselov, Frymburk – Přední Výtoň.

Občerstvení

Známé pláže disponují potřebným zázemím i pro občerstvení.

Parkování

Pro auta jsou kolem přehrady v rekreačních místech parkoviště. Můžete využít například Parkoviště Hráz v Lipně nad Vltavou.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.