K Minaretu a Janovu hradu se vydejte na lodičce
Lednice, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Při návštěvě Lednicko-valtického areálu si dopřejte nevšední zážitek. Od lednického zámku se můžete k dalším památkám vydat lodičkami po řece Dyji.

Autor článku: Radomír Němeček, 5. srpna 2020

Lodičkami k cílům, zpět pěšky parkem

Abyste mohli trasu zámeckým parkem v Lednici absolvovat i s dětmi, je nejlepší pro cestu k Minaretu a Janovu hradu zvolit plavbu po zámecké Dyji na lodičkách. Celá cesta se tím výrazně zkrátí, takže ji děti bez problémů zvládnou. Nástup na lodičky je v přístavišti 300 metrů od zámku. Nejprve poplujete k Minaretu. Vystoupíte a můžete si ho prohlédnout. Další část plavby vede tajemnými meandry Dyje k Janovu hradu. Uvidíte kolonie volavek, kvakošů, bobry, želvy nádherné. Jde o významný biotop. Vystoupíte a prohlédnete si Janův hrad. Zpět k lednickému zámku se projdete 2,5 km po zelené turistické značce nádherným zámeckým parkem. Půjdete i kolem úchvatného Růžového rybníčku.

Minaret vás okouzlí

Minaret, neboli Turecká věž, je výjimečnou stavbou, vysokou 60 metrů. Budete okouzleni i nádhernými osmi zrekonstruovanými místnostmi s fragmenty orientálního nábytku v prvním patře. Nahoru vede 302 schodů. Můžete se dívat ze tří vyhlídkových ochozů.

Pohled na Minaret

Janův hrad sloužil jako lovecký zámeček

Umělá zřícenina, k níž doplujete, je plně funkční lovecký zámeček. Projděte si oba prohlídkové okruhy. Můžete si představovat, jak se tu kdysi hodovalo po skončení honů. Janův hrad svým vzezřením podtrhuje tajemnou atmosféru romantického zámeckého parku. Určitě vás naladí na následnou procházku zpátky k lednickému zámku. 

Čím zabavit děti

S dětmi zavítejte ještě na prohlídku lednického zámku. Zvolte prohlídkový okruh, věnovaný dětským pokojům v druhém patře. Žili tam princové a princezny Lichtenštejnů. Je tu herna, učebna i ložnice jednoho z princů. Můžete s dětmi nahlédnout i do Muzea loutek Milana Knížáka.

Občerstvení

Přímo u lednického zámku je kavárna Café Chateau. U Minaretu i Janova hradu jsou stánky s občerstvením.

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete na Zámeckém náměstí v Lednici. Za hodinu zaplatíte 25 korun. K lednickému zámku půjdete pouhých 140 metrů. Přístaviště lodiček je u zámku.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Určitě si s dětmi nenechte ujít návštěvu Muzea hraček
V historickém centru Lednice Muzeum hraček najdete v původním rodinném domě. Expozice hraček dá nahlédnout do historie  jejich vzniku. Seznámíte se s jejich vývojem i materiály, z kterých byly vyrobené. Uvidíte nejstarší exponát, kterým jsou puzzle z roku 1790. Jsou tu plyšoví medvídci napříč generacemi. Prohlédnete si sbírku angličáků, panenky Barbie. Jsou tu i hračky z příběhu Toy Story. Expozice je rozdělena do několika částí. Zahrnuje období od roku 1860 do roku 1989. Možná tam objevíte i svou nejoblíbenější hračku.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámek 1
Lednice
+420 519 340 128
lednice@npu.cz
https://www.zamek-lednice.com/cs

Štítky

 • Zábavné
 • Řeky
 • Romantické cestování
 • Výletní lodě
 • Pro rodiny s dětmi
 • Pro rodiče s dětským kočárkem
 • Amazing places
 • Zahrady a parky
 • Pro dva
 • Cestování se psem
 • Pro seniory
 • Pro školy a organizace
 • Pro vozíčkáře
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více