Zážitkový park Permonium v Oslavanech

Oslavany, Brno a okolí, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Chcete si s dětmi zahrát na permoníky? Máte jedinečnou příležitost při návštěvě Permonia v Oslavanech na jižní Moravě. V areálu bývalého strojírenského areálu vznikl netradiční zábavný zážitkový park.

Autor článku: Radomír Němeček, 5. srpna 2020

Nadzemní bludiště vás pobaví nejen adrenalinem

Největší nadzemní bludiště v České republice imituje důl, ve kterém se dříve těžilo. Můžete si vzpomenout na Rosicko-oslavanský revír černého uhlí. Iniciátoři nových zážitků se pokusili v Permoniu spojit zábavu a adrenalinové zážitky s historií a technologií těžby. Budete na povrchu překonávat důlní chodby, jezero. Je tu dokonce sopka s dvouúrovňovým lanovým centrem. Prohlédnete si prales a důlní štoly s dalšími zážitkovými atrakcemi, které na vás nastražili zdejší permoníci. Svou štolu tu mají třeba i záchranáři. Projít bludištěm - labyrintem znamená bloudit sítěmi spletitých systémů chodeb a štol. Bludiště je malé i velké.

foto: permonium.cz

Oblibu si získaly i různé pořádané akce

Každý rok se v Permoniu konají různé populární akce. Nejznámější je říjnový Permon Cup, kterým tu končí sezona. Hodně oblíbená je i každoroční týmová noční hra. Při ní zažijete doslova hororovou atmosféru s oživlými postavami z oslavanských pověstí.

Zahrajte si hry Magic Permon a Ztracený Permoník

Můžete si s dětmi zahrát interaktivní hru Magic Permon. Jde o aktivní zábavu, vhodnou pro děti od 6 let, ale věk je zde neomezený. Pobavíte se všichni. Prověřují se tady totiž nejen fyzické, ale i vědomostní schopnosti. Hra má několik úrovní podle obtížnosti. Na určené trase zažijete příběh jednoho z šesti oslavanských permonů. Každá trasa obsahuj více než 30 atrakcí. Celá hra je řízena moderními informačními technologiemi. Pro děti ve věku od 3 do 6 let je přichystána hra Ztracený permoník.

foto: permonium.cz

Výhledy do okolí vám dopřeje bývalá těžní věž

Bývalá těžní věž Kukla v Oslavanech je kulturní památkou. Když v roce 1986 ukončili horníci těžbu, došlo k úpravě věže na rozhlednu. Vystoupáte do výšky 41 m. Na ochoz  vede 152 schodů. Ale je tu k dispozici panoramatický výtah. Věž je díky tomu bezbariérová.  Prohlédnete si tady výstavu historických fotek. Odvážní bez závratí se mohou projít po skleněné podlaze. Zakrývá otvory po těžním stroji.

Zábava je tu i pro ty nejmenší

Hurá do Duhového světa!
Děti se mohou výborně pobavit v nedávno otevřeném parku Duhový svět, který s Permoniem sousedí. Jsou tu k dispozici známé i netradiční prolézačky ve stínu stromů a oblíbené zábavní vodní prvky. Můžete se zúčastnit interaktivní pohádky Duhová kapka s tematikou na ochranu životního prostředí.

foto: permonium.cz

Občerstvení

Občerstvit se můžete přímo v areálu v hornické kantýně nebo si dát něco sladkého v kavárně ve věži.

Parkování a přístupnost

Auto můžete zaparkovat na velkém Parkovišti park Permonium. Z parkoviště jste v bráně zážitkového parku na dohled.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Můžete zavítat na zámek v Oslavanech
Pokud se chcete o zdejším hornictví dozvědět něco více, určitě se vydejte na zámek v Oslavanech. Byl postaven v renesančním stylu v místě bývalého kláštera a je velmi krásný. Můžete obdivovat jeho arkádová křídla a 102 pískovcových sloupů. V komplexu je i gotický kostel Panny Marie. Můžete zde obohatit své znalosti v Muzeu hornictví a energetiky nebo v Hasičském muzeu. Na zámku se konají kulturní akce, při kterých bývají otevřeny i interiéry. U zámku v Oslavanech pohodlně zaparkujete. Pro děti je v sousedství zámku k dipozici moderní dětské hřiště s hracími prvky. V zámecké restauraci můžete ochutnat pivo z obnoveného oslavanského pivovaru.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.