Hrad Švecburg

Kváskovice, Strakonicko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Hrad bez historie. Tak by se dal definovat jihočeský Hrad Švecburg, stojící na vyvýšeném místě v obci Kváskovice u Strakonic. Postaven byl až v roce 2007 místním nadšencem Janem Švecem. Ten byl povoláním zedník a společně s přáteli nanosil na stavbu kamení z polí. Jméno hradu dali obyvatelé obce.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. dubna 2023

Hrad je nejmladší v republice

Hrad s nejmladší historií v ČR má půdorys zhruba 10x10 m. Byl totiž postaven až v roce 2007 pane Janem Švecem. Vedle hradu jsou vidět dvě prohlubně obdélníkového tvaru, z čehož místní usuzují, že zde stávala historická tvrz. Prohlédnete si tři nádvoří, malé domky, kamenný přístřešek s lavičkou a výklenkovou kapličku sv. Huberta. Opevnění tvoří kamenná zídka s brankou. Nad objektem se tyčí dvě věžičky. Celý areál hlídají dřevěné sochy. Čeká vás odtud i hezký výhled do okolí.

Kde zaparkovat a trasa jak na hrad

V obci Kváskovice přejedete mostek přes potok. Jeho zábradlí lemují dřevěné panely namalovaných hradů. Auto zaparkujete u hřiště. K hradu se dostanete za pomoci směrovek kolem rybníčku po asfaltce a pak po polní cestě k lesíku.

Jak zabavit děti

Děti budou mít radost, protože uvnitř hradní věže najdou pohádkové omalovánky. Cestou k hradu je hezké dětské hřiště.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Kolem hradu jsou lavičky, kde můžete posedět, ale svačinu si přineste s sebou.  Na jídlo si můžete zajet do 9 km vzdálených Hoštic, do Hostince U Miluny, známého z Troškovy trilogie Slunce, seno...

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více