Muzeum Lega

Tábor, Táborsko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Soukromé Muzeum Lega můžete navštívit v Táboře. Najdete ho v Betlémské ulici u Špitálského náměstí. Prohlédnete si rozsáhlou výstavu stavebnice Lega, která pochází ze sbírky jedné sběratelky. Exponáty patří mezi evropské unikáty.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. listopadu 2020

Výstava z legendárních kostiček je interaktivní

Přes 1,5 milionu kosiček tvoří unikátní expozici Muzea Lega. Ta zabírá 200 čtverečných metrů historické budovy v centru města. Seznámíte se s historií vzniku a rozvoje tohoto herního stavebního prvku a upoutá vás řada zajímavých exponátů. Expozice je tematicky rozdělena. Jsou tu okruhy Lego Architecture, Lego Technic, Lego Ideas a další. K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa. Neustále přibývají další zajímavé, raritní a exkluzivní kousky.

foto: muzeum lega

Exponáty z Lega jsou skutečně unikátní

Při prohlídce muzea vás upoutá řada velmi zajímavých unikátů. Mezi nimi jsou tu například Socha Svobody,  Tower Bridge, Eiffelova věž. Určitě vás ochromí věrná kopie vily prezidenta Edvarda Beneše. Je postavena v měřítku 1:42.  Dozvíte se, že stavitelé na ni spotřebovali 200 tisíc Lego kostiček. O polovinu méně jich pak využili ke stavbě kopie proslulé táborské restaurace Střelnice, kterou si také můžete prohlédnout. Mezi nejstarší exponáty muzea patří originály dřevěných hraček z minulého století a lisované plastové hračky z padesátých let. Od roku 2018 je k vidění dokonce celé Lego městečko s kolejištěm a mašinkami poskládané z více jak půl milionu kostiček.

foto: muzeum lega

Upozornění

Součástí muzea je kamenná prodejna s různými stavebnicemi. Mnoho z Lego produktů, které zde nabízejí, běžně v obchodní síti nenajdete. Při nákupu některých z nich prostřednictvím e-shopu získáte jako bonus třeba rodinnou vstupenku do muzea zdarma.

foto: muzeum lega

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti 

Po prohlídce Muzea Lega si mohou vaše děti pohrát s Lego kostičkami v dětském koutku.

Občerstvení

Na Žižkově náměstí můžete zavítat do Indické restaurace nebo se na stejném náměstí nabízí k návštěvě cukrárna, kavárna a čajovna Cafe &Gallery MP7.

Parkování a přístupnost

Svůj automobil můžete zaparkovat na Tržním náměstí v Táboře. Parkoviště je od Muzea Lega vzdáleno pouhých 138 m, projdete kolem kašny a Penzionu na Hradbách a vydáte se z Tržního náměstí do Betlémské ulice vlevo.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Tábor si prohlédnete z kostelní věže
Přímo v centru husitského Tábora se vám naskytne nádherný výhled. Musíte však vystoupat 250 strmých schodů do věže Kostela Proměnění Páně v Děkanské ulici. Věž děkanského kostela je 87 m vysoká. Na konci cesty vzhůru vás ještě čeká podlézt nefunkční zvon, který váží 2,5 tuny. Pokud schody zdoláte, otevře se vám nádherný pohled nejen na Tábor a Žižkovo náměstí, ale i na rybník Jordán a po okolní krajině. Ve věži si můžete zároveň prohlédnout výstavu starých bankovek, mincí, pohledů a minerálů.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Betlémská 275
Tábor
+420 602 697 207
info@muzeumlegatabor.cz
muzeumlegatabor.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Muzea
  • Zabávní parky
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.