Pohádková kovárna

Protivín, Písecko, Jižní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.7/10

Pokud máte rádi pohádky, určitě nezapomeňte navštívit v jižních Čechách na trase Praha – Písek muzeum Pohádková kovárna. Najdete ho u Selibovského rybníka, nedaleko písní proslulého Tálinského rybníka v malebné vesničce Selibov.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. března 2021

Původní řemeslná dílna je z 19. století

Kovárna v Selibově pochází z 19. století. Dříve tu skutečně prosperovala řemeslná dílna. Objekt se stal pro obec technickou a později kulturní památkou. Uvidíte ojediněle zachovanou kovárnu ve spojení s hospodářským a obytným stavením. Původní obytná část se sýpkou, samotná kovárna a podkovárna jsou v jednom objektu. K němu býval napojen původní chlév.

Těšit se můžete na pohádkový ráj

V roce 2011 koupila celé stavení rodina Hany Procházkové. Vybudovala zde ráj pohádek, který je dnes turistickým magnetem. Areál se zaměřuje na rodiny s dětmi. O vaše děti se tady nenásilnou formou seznámí s českou pohádkou, která má ambici být mravním poselstvím českého národa. Prostřednictvím příběhů a pohádkových hrdinů děti poznají i to, že člověk nemusí být zrovna králem, aby prožil pěkný a naplněný život.

Zahrada nabídne různé aktivity

Na zahradě areálu si vyzkoušíte zábavné atrakce. Můžete třeba lovit rybky v rybníčku. Budete házet kroužky čápovi na zobák. Upoutává vás funkční miniatura mlýnského kola, socha bílého koně v životní velikosti. Jednou z dominant zahrady je i populární drak. Oblíbená je dílnička. Můžete si s dětmi vytvořit pohádkové postavičky z různých materiálů. Projdete pohádkovým bludištěm. Můžete se projet vláčkodráhou a poznat naučnou ptačí stezku. V maštali žijí dva oslíci.

Tipy na ubytování

Kovárnou provázejí bytosti z pohádek

Uvnitř samotné kovárny se s průvodcem vydáte na prohlídku muzea pohádek. Průvodci se pohybují po kovárně v rolích víl nebo skřítků. Potkáte tu hastrmany, čerty nebo třeba Jeníčka s Mařenkou, Karkulku a vlka a další. Loutkových pohádkových postaviček od autorů z celé České republiky je v objektu nainstalováno více než čtyřicet. Součástí stálé expozice muzea jsou výstava historie kovářství a výstava pohádkových bytostí. U muzea je vám k dispozici pohádkový krámek se suvenýry a knížkami.

Občerstvení

Občerstvit se můžete přímo v areálu kovárny U čertova mlýna.

Přístupnost

Vesnička je Selibov je malá, kovárnu najdete přímo v centru.

Parkování

Oficiální parkoviště u kovárny není, musíte si najít místo v centru obce. Zaparkovat se dá i na vnějších plochách kolem kovárny.

Poloha na mapě

Tip na hezký výlet

Stezkou Čápa Ferdinanda
Chcete získat titul Znalec českých pohádek? Vydejte se tedy v okolí Pohádkové kovárny stezkou Čápa Ferdinanda. Na dvanácti zastaveních si užijete pohádkové vyprávění o zajímavých místech v okolí. Mohou se vám pak stát inspirací k dalším výletům. Pokud splníte dvanáct úkolů, které jsou zde připraveny, titul si odvezete domů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více