DinoPark Ostrava

Ostrava, Ostravsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

V katastru obcí Orlová a Doubrava 15 km od Ostravy objevíte DinoPark Ostrava. Obdivuhodná atrakce se rozkládá na dvou náhorních plošinách. Prohlédnete si největší DinoPark v České republice.

Autor článku: Petr Kouba, 22. září 2020

Dinopark Ostrava je cestou do pravěku

V unikátním zábavním parku na ploše 35 ha uvidíte téměř 70 modelů prehistorických zvířat v jejich životních velikostech. Některá jsou dokonce ozvučená a roboticky se pohybují. Čekají vás desítky ozvučených scén. Robotičtí dinosauři ve vás zanechají nezapomenutelný dojem. Po DinoParku se budete do míst, kam nedojdete pěšky, pohybovat v Dinoexpresu. Uvidíte dokonce aktivní sopku, vysokou 12 metrů.

foto: dinopark.cz

Maskoti Fino Dino a Dina Mina

V DinoParku je umístěno 4D kino. Technicky náročné zařízení dokáže promítat dva obrazy současně. Vzniká tak dojem plastičnosti obrazu. Zapůjčíte si 3D brýle a budete film vnímat plasticky s iluzí trojrozměrné projekce. Zhlédnete film, který se odehrává pod hladinou druhohorních moří. Proniknete do světa, o kterém jste možná dosud nevěděli vůbec nic. Film se promítá jen zde, byl vytvořen pro DinoPark. Seznámíte se s maskoty parku. Fino Dino a Dina Mina vás provedou DinoParkem, budou skládat písničky, psát dinosauří příběhy. Představí vám tajemný svět druhohor a budete se s nimi moct i vyfotit.

foto: dinopark.cz

Cesta do minulosti země

Navštivte pavilon se skutečnými artefakty od dob starohor až po dnešek. Překvapí vás, jak vypadal skutečný třetihorní škorpion, spatříte otisk křídel pravěkých vážek. Uvidíte fosilie přesliček, které byly nalezené na našem území. Obdivovat můžete třeba i imitaci skutečného paleontologického výkopu.

foto: dinopark.cz

Tipy na ubytování

Borovice Wollemi Pine

V DinoParku spatříte světově významnou rostlinu. Je zde umístěna pravěká borovice, která na Zemi rostla před 175 miliony let. Botanici ji objevili pouze v 39 exemplářích v australské divočině. Umístili ji do dinoparků.

Atrakce, minizoo, bludiště a paleontologické hřiště

V DinoParku jsou k dispozici dětská hřiště a relaxační zóna. Je tady také Dětská minizoo. Děti se mohou vyřádit na prolézačkách, houpadlech a dalších atrakcích. V paleontologickém hřišti se mohou pokusit objevit ukrytou kostru pravěkého tvora. Čeká je i unikátní dráha DinoRace.

Občerstvení

Občerstvíte se v DinoGrilu nebo v DinoCafé.

Parkování a přístupnost

U DinoParku je rozlehlé parkoviště. První hodina je zdarma, další 4 hodiny můžete parkovat s potvrzeným lístkem z DinoParku.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V Ostravě si můžete vylézt na haldu Ema
Rozhlédnout se do širého okolí Moravskoslezského kraje můžete z haldy Ema v Ostravě. Jde o nejvyšší pozemní vrchol města. Ocitnete se ve výšce 315 m n. m. Budete stoupat po červené hlíně ke kuželovitému vrcholu. Tvoří ho miliony tun prohořelé hlušiny. Navážela se tam z dolu Trojice. Kopec uvnitř stále prohořívá. Stoupá z nějn bílý kouř. Plyny obsahují oxid siřičitý. Panuje tu subtropické klima. Nikdy se zde neudrží sníh. Na vrchol Emy se dostanete naučnou stezkou. Napojíte se na ni u zastávky tramvaje na Černé louce za divadlem. Lemuje ji celkem 12 informačních panelů. Přečtete si na nich o historických, přírodních a technických zajímavostech v okolí.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.