Přehrada Olešná

Frýdek-Místek, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10

Málokteré město se může pochlubit přehradou, kde si lidé užívají koupání a vodní sporty. Frýdek-Místek takovou přehradu má. Byla postavena začátkem 70.let minulého století na řece Olešná. Je dlouhá skoro 400 m a vysoká 18 m.

Autor článku: Petr Kouba, 16. října 2020

Místo sportovních aktivit a ranovánek

I když primárně byla vystavěna jako vodní nádrž, která ochrání Frýdek-Místek před povodněmi, nyní je centrem letních radovánek, i místem rybářů. Na Olešné si dosyta užijete koupání i zábavu. Přehradu lemují travnaté pláže. Vstup do vody je postupný a písčitý. Je tu půjčovna šlapadel a lodiček. Provozují se zde i další sporty jako je jachting nebo windsurfing. Je zde i moderní Autokemp Olešná. Pokud budete mít zájem, najdete si také naturistickou pláž. Z vodní nádrže uvidíte krásnou krajinu. Budou se před vámi tyčit Palkovické hůrky, za pěkného počasí dohlédnete až na vrcholky Beskyd.

foto: olesnafm.cz

Okolo přehrady na kole či na bruslích

Podél přehrady vede 4,5 km dlouhý okruh, který je ideální pro bruslaře a cyklisty. Cestou se můžete občerstvit na několika místech.

zdroj: mapy.cz

Aquapark v sousedství

U přehrady se nachází Aquapark Olešná, který patří  mezi nejmodernější zařízení svého druhu v České republice. Nabízí vyhřívaný plavecký, rekreační a dětský bazén. Objevíte tobogány a skluzavku. Pro regeneraci slouží masážní lavice a lehátko, houpací hrnec, vodní chrlič, vodní dělo atd. Nechybí hřiště na beachvolejbal, nohejbal nebo se zde cvičí aquaerobic.

foto: aquapark-olesna.cz

Tipy na ubytování

K přehradě vede naučná stezka Hůrka

Cyklisté se mohou projet po naučné stezce Hůrka. Vede z Hukvald na přehradu Olešná. Pojedete na hřeben Palkovických hůrek, přes jejich nejvyšší vrch Kubánkov až na hráz vodní nádrže. Stezka má osm informačních zastavení. Dočtete se na nich o místní přírodě a krajině.

Jak zabavit děti

U letního Aquaparku je dětské hřiště s řadou zábavných prvků.

foto: aquapark-olesna.cz

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Restauraci Terasa, v Hospůdce u Toma, Kolmo Café nebo v Aquaparku. 

Parkování a přístupnost

Automobil máte množnost zaparkovat na několika místech. K dispozici je rozlehlé parkoviště nad přehradou, ale také parkoviště u Autokempu nebo parkoviště Aquaparku. Z parkovišť se k přehradě pohodlně dostanete. Kolem celé nádrže vede stezka, kterou mají rádi chodci i cyklisté.

Poloha na mapě

Tip na odpočinek

Zavítejte do Saunového světa
Pro milovníky relaxace je v krytém Aquaparku k dispozici Saunový svět s několika tipy saun. Můžete si kromě finské sauny užívat tureckou lázeň se světelnou terapií. Novinkou je tu slaná římská lázeň, která obsahuje sůl z mrtvého moře v Izraeli a sůl z Mrtvého Evropského moře v Podhajské. V Saunovém světě je k dispozici bar s občerstvením.

Štítky

 • Relax
 • Koupání
 • Sauny
 • Vodní plochy
 • Doporučujeme
 • Volnočasové areály
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.