Vyhlídka Labská Stráž

Děčín, Labské Pískovce, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Vyhlídková místa nad Děčínem v severních Čechách mají neopakovatelné kouzlo. Pohledy z nich na kaňon Labe jsou úchvatné. Vyhlídka Labská stráž se řadí k těm, na které po návštěvě určitě nezapomenete.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. září 2022

Čeká vás nádherný pohled na kaňon Labe

Labskou stráž tvoří nedávno opravený kamenný pavilon na severním konci vrcholu městského parku Kvádrberk. Můžete sledovat krásné partie Labského kaňonu pod městem. Rozhlédnete se i po kopcovité krajině. Uvidíte také děčínské dopravní stavby, například nádraží v Prostředním Žlebu a překladiště v Loubí . Schody do pavilonu jsou nyní po opravě bezpečné, svou ochranou funkci splňuje i nové zábradlí po obvodu plošiny.

Jedinečná architektura vyhlídky Labská Stráž

Vyhlídkový pavilon Labské stráže byl postaven roku 1890 a představuje zajímavou výletní architekturu. Můžete se kochat výhledy jako naši předkové.

Možná se vydáte i na Císařský výhled s obeliskem na Stoličné hoře nebo na Pastýřskou stěnu s bělostným zámečkem. Na skále je též vyhlídka. 

Parkování a jak se dostanete k vyhlídce

Zaparkujte v ulici Lužická u Nemocnice v Děčíně. Odtud půjdete vystoupáte po červené trase k vyhlídce Kvádrberk a následně po stejné značce dojdete po vrstevnici k vyhlídce Labská Stráž. Délka trasy: 1,4 km

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Děčín II-Nové Město
Děčín

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Výlety
  • romantické cestování
  • Procházka
  • úžasná místa
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.