Rozhledna Velký Chlum

Děčín, Děčínsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Kamenná rozhledna Velký Chlum stojí na jednom ze dvou vrcholů děčínského Chlumu. Najdete ji asi 3,5 km od centra Děčína ve výšce 488 m n. m. Zatímco rozhlednu na sousedním vrcholu strhl vítr a zanikla, tato, která vznikla v roce 1930, slouží návštěvníkům dodnes.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. září 2020

Rozhledna připomíná zámeckou věž

Rozhledna s kamennou konstrukcí válcovitého tvaru je vysoká 19 metrů a má dvě vyhlídkové plošiny. Vyšší se nachází ve výšce 16 m a dostanete se k ní po 81 schodech. Po rekonstrukci v letech 1996 – 1997 byla celkově opravena, opatřena střechou a stala se pěkný místem, které umožňuje výhledy na Děčín, údolí Labe, Děčínský Sněžník, výběžek Krušných hor, část Českého středohoří a Českého Švýcarska.

Přístunost

Rozhledna je volně přístupná.

Jak na rozhlednu

  • Autem se k ní dostanete z Děčína, směrem na Benešov nad Ploučnicí. V obci Březiny u Děčína odbočíte vpravo na Horní Chlum, ležící v sedle mezi Malým a Velkým Chlumem. Zde vůz zaparkujte a dál pokračujte pěšky po červené turistické značce přibližně půl kilometru k rozhledně.
  • Při cestě vlakem je nejbližší železniční zastávkou Děčín-Staré Město, odkud se pěšky vydáte k cíli po červené turistické značce. Délka trasy jedním směrem je 3 km. Nastoupáte 339 výškových metrů.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Z Děčína sem můžete zamířit i pěšky, například po předchozí návštěvě děčínské ZOO, která se rozkládá na Pastýřské stěně a je proslulá zejména chovem vzácných a ohrožených druhů zvířat. Při návštěvě ZOO nezapomeňte na expozici umístěnou v centru města, která vás zavede do světa Rajských ostrovů. Během krátké chvíle poznáte čtyři jeho části: Réunion – korálový útes, Fidži – mangrovové pobřeží, Sulawesi – asijský tropický deštný prales a Haiti – polopoušť karibských ostrovů.  ZOO je celoročně přístupná. Pejska však s sebou neberte, neboť na rozdíl od např. pražské zoologické zahrady sem mají psi vstup zakázán. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Děčín XXXIV-Chlum 35
Děčín

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.