Bubovické vodopády

Karlštejn, Český Kras a Karlštejnsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Fckys CC BY-SA 4.0

Ve Středočeském kraji na cestě mezi Berounem a Svatým Janem pod Skalou se nacházejí atraktivní Bubovické vodopády. Jejich návštěva je zážitkem nejen za teplého počasí, ale také za tuhé zimy, kdy zamrzají a vytváří úžasnou přírodní scenérii.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Vodopády nebo krásné vodní kaskády?

Bubovické vodopády leží při turistické stezce, která vás z Berouna dovede až na hrad Karlštejn. Tvoří je až dva metry vysoké vápencové schody, které pokrývá mech a řasy. Bublá jimi voda Bubovického potoka, který má tu zvláštnost, že běžně protéká pouze jejich okolím. Rodí se před vodopády a za nimi se pozvolna noří do suťového údolí mezi Doutnáčem a Velkou horou. Slovo vodopády vyvolává představu mohutného padajícího vodního toku, ale v případě Bubovických vodopádů se jedná spíše jen o malé, avšak velmi pěkné vodní kaskády. Ačkoliv v zimě je přístup k nim obtížně schůdný, pohled na zamrzlou krásu za trochu nepohodlí a námahy je dostatečnou odměnou. 

foto: Fckys

Za vodopády pouze po svých

K vodopádům vedou pouze pěší cesty. Příjemná vede z obce Srbsko a je dlouhá asi 2,5 km. Z obce zamíříte po žluté turistické značce ke Kubrychtově boudě, odkud budete pokračovat po červené trase až k vodopádům.  Trasa na mapě

Kde se občerstvit

Pokud vám vyhládne, zastavte se v obci Srbsko v příjemném hotelu U Berounky s  restaurací a možností pěkného venkovního posezení.

Vlakem za vodopády

Vystupte v železniční stanici Srbsko a odtud 2,8 km pěšky až k vodopádům. Trasa na mapě

Parkování

Parkování volně v obci.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Od Bubovických vodopádů pak můžete pokračovat po červené, tzv. cestě Vojty Náprstka, kolem Královy studně a Dubu sedmi bratří k lomům na Mořině. Největší z nich, Velká Amerika, vám doslova vezme dech. Dále pak cesta vede až na hrad Karlštejn.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • cestování se psem
  • Příroda
  • Výlety
  • pro dva
  • Vodní plochy
  • pro seniory
  • Vodopády
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.