Rozhledna Kaňk neboli Havířská Bouda

Kutná Hora, Kutnohorsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10

Na vrchu Kaňk u Kutné Hory na místě bývalé hájovny, později přebudované na výletní restauraci, stojí velice pěkná zděná rozhledna. Nenachází se na nejvyšším místě vrchu, kde je umístěn vysílač, ale na nižším dobře přístupném bodě ve výšce 324 m n. m.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

Rozhledna nabízí i bezbariérový přístup

Rozhledna, která je od Kutné Hory na dohled, byla vybudována v roce 2013. Je vysoká 30 m a její vyhlídkový zasklený ochoz je umístěný ve výšce 24 m. Nahoru na rozhlednu vystoupáte po celkem 144 schodech. Vedle nich vede nahoru i vnitřní výtah a tak je tato rozhledna jednou z mála, která má i bezbariérový přístup. Rozhledna nabízí krásný výhled zejména na Kutnou Horu, Čáslav, Orlické a Železné hory, Polabí, spatřit lze i Ještěd a Krkonoše.

Pochutnání s výhledem

Prosklený vyhlídkový ochoz nenabízí pouze krásné rozhledy do kraje, ale plní navíc také roli kavárny a v podvečerních hodinách se mění v romantickou vyhlídkovou restauraci, kde si můžete pochutnat na minutkové kuchyni. Pěkný moderní interiér zaručuje, že výhledů do kraje si tu užijete ve skutečném pohodlí a odnesete si nezapomenutelný zážitek. 

K rozhledně přiléhá nový penzion s pěti dvoulůžkovými pokoji a jedním rodinným apartmánem. Navíc byla obnovena původní restaurace známá v minulosti pod jménem Havířská bouda, podle níž i rozhledna nese svůj název. Svým hostům nabízí posezení s otevřeným krbem, velkou venkovní terasu a výbornou kuchyni. Bonusem pro návštěvníky je půjčovna kol.

Přístupnost

K rozhledně se dostanete z městské části Kutné Hory Sedlec a Kaňk po žluté turistické značce, která vás dovede na rozcestí Kaňk. Odtud se dáte po modré turistické značce ve směru k železniční stanici Hlízov. Rozhledna stojí při naučné stezce Stříbrná stezka – severní okruh.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Město Kutná Hora je doslova pokladnicí památek. Navštívit můžete chrám sv. Barbory, Kostnici v části Sedlec, Hrádek v němž sídlí České muzeum stříbra, kostel sv. Jakuba, bývalý královský palác Vlašský dvůr s mincovnou kde se razily pražské groše a mnohé další.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více