Bezručova vyhlídka

Kopřivnice, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Jan Žárský CC BY-SA 3.0

Bezručovu vyhlídku najdete na hřebeni Brd nad městem Kopřivnice na severní Moravě. Uvidíte z ní město, automobilku Tatru a Jeseníky.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. června 2021

Čtyři vyhlídkové plošiny

Na počátku 90. let stávala ve stejném místě na temeni středních Brd nad Kopřivnicí železobetonová vyhlídka, postavená na počest básníka Petra Bezruče. Protože chátrala, stala se nebezpečnou a musela být zbourána. Od roku 2012 ji nahradila nová věž. Bezručova vyhlídka je dřevěná. Tyčí se do výšky 13 metrů. Věž má čtyři vyhlídkové plošiny. Na nejvyšší musíte vystoupat 45 schodů. Z bezpečnostních důvodů má nejvyšší plošina omezený počet lidí tak, aby se tam vešli.

foto: Jan Žárský

Z rozhledny uvidíte i kopřivnickou Tatru

Z vrcholu věže se můžete rozhlížet po Kopřivnici s průmyslovým areálem Tatry Kopřivnice. Uvidíte Moravskou bránu, Vaňkův kámen, Bílou horu a Vítkovskou vrchovinu. Budete se kochat Lašskou bránou Beskyd. Tvoří ji Kopřivnice, Štramberk, Příbor a Hukvaldy.

foto: Karel Frydýšek

Husova lípa

Na vyhlídku půjdete kolem památné Husovy lípy. Dozvíte se, že je posledním stromem ze stromořadí, které lemovalo cestu od koupaliště na hrad Šostýn. Je u ní pískovcový památník.

Tipy na ubytování

Občerstvení

U vychozího bodu vaší cesty od koupaliště je možnost občerstvení v Restauraci Pod Šostýnem nebo Restauraci a bowlingu Kopřivnice. 

Jak na rozhlednu

Můžete se vydat naučnou Lašskou stezkou, z parkoviště u koupaliště půjdete 808 metrů.

Kde za parkovat

Parkoviště se nachází ve Skiareálu Červený kámen v Husově ulici u koupaliště.

 

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Zřícenina hradu Šostýn
Z Lašské cesty se vydejte po žlutě značené turistické cestě na romantickou zříceninu hradu Šostýn ze 13. století. Nachází se na vrchu 452 m n. m. Prohlédnout si můžete rozsáhlé zbytky zdí obytné části hradu, gotické portály a terénní nerovnosti. Pod Šostýnem je přístřešek s rybníčkem.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.