Přírodní koupaliště Stříbrné jezero

Opava, Opavské Slezsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: Martin Kovalčík

Pohádková vodní plocha na okraji Opavy, v části města Kateřinky za levým břehem řeky Opavy nese právem název Stříbrné jezero. Někdy se mu říká Sádrák, protože vzniklo po těžbě sádrovce.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Hloubka jezera je až 15 m

Stříbrnému jezeru pomohl ke vzniku sádrovec. Nyní se využívá pro rekreační a rybářské účely. Určitě uspokojí sny o relaxaci a sportu. Vodní plocha má rozlohu 6,6 ha, délka činí 600 m a šířka 200 m. Jezero má v nejhlubším místě 15 m.

foto: Martin Kovalčík

Koupání i relaxace

Kromě koupání je možné provozovat vodní sporty, například paddleboard. Spokojení budou rybáři.  Uvítáte travnaté pláže. Vstup do vody je vzdálen kousek od parkoviště. V některých místech se dá vstupovat i ze zalesněných strmějších krajů jezera. Pokud si chcete zasportovat na břehu, bude vám k dispozici asfaltové hřiště.

Může vás zajímat

Těžba sádrovce se na Opavsku provozovala už od poloviny 19. století. Ve 20. století se však začaly v lomu objevovat průsaky vody do těžby z okolních řek. Nakonec lom během jednoho měsíce zatopil mohutný proud.

Občerstvení

U jezera jsou stánky s občerstvením.

Jak pobavit děti

V blízkosti jezera se nachází Dětské hřiště Hájkova.

Vlakem k jezeru

Vlaková stanice Opava Západ se nachází 3 km od jezera. Trasa na mapě

Parkování

Parkoviště je k dispozici přímo u jezera.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.