Tipy co navštívit v Krnově - hned tři atrakce najednou

Ohodnoťte jak se vám líbil článek
9/10
Autor fotky: Bílá Vrána CC BY-SA 4.0

Zajímavý celodenní výlet na vás čeká v Krnově. Vydáte se pohodový výlet za výhledy a poznáním. Čeká na Vás nádherná kamenná rozhledna, poutní místo Panny Marie Sedmibolestné a malebná zřícenina hradu Šelemburk.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. ledna 2022

Zastávka první je rozhledna Cvilín

Když vystoupáte pěšky z Krnova po zelené turistické značce na vrchol Cvilín v Krnově, můžete si užít hned několik atrakcí. Kopec se tyčí nad Petrovým rybníkem. Je zde 29 m vysoká kamenná rozhledna Cvilín, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí a byla slavnostně otevřena široké veřejnosti  20. srpna 2021. Na vrchol rozhledny vede 144 schodů.  Z vyhlídkového ochozu, který není zastřešený, je vidět nejen město, ale když je dobrá viditelnost, tak třeba i Jeseníky a Beskydy. Upoutává i pohled na rozhlednu Hanse Kudlicha u Úvalna, zříceninu hradu Šelenburk. 

foto: Město Krnov

Projděte se k poutnímu kostelu a křížové cestě

Od rozhledny se vydejte dál po zelené turistické značce. Zhruba po 300 m dojdete k Poutnímu kostelu Panny Marie Sedmibolestné. Dvojvěžový červenobílý kostel září do širokého okolí. Je to v podstatě monumentální zděný chrám. Konají se tu tradiční cvilínské poutě. Poutníci věří, že obraz Panny Marie Sedmibolestné má ozdravné účinky. Můžete se tady projít velmi pěknou křížovou cestou. Prohlédnete si výjevy třinácti empírových zděných kaplí. Čtrnáctá je barokní trojdílná kaple, která pochází jíž z počátku 18. století.

foto: Město Krnov

Na zříceninu hradu Šelenburk

Ke třetí zajímavosti Cvilína se dostanete opět po zelené. Dojdete po ní ke zřícenině hradu Šelenburk. Cesta je dlouhá 1,5 km a vede od poutního kostela z kopce dolů. Uvidíte pozůstatky mohutného hradu ze 13. století. Nechal ho postavit král Václav I. pro obranu oblasti. Zachovaly se obvodové zdi.

foto: Město Krnov

Občerstvení

Mezi poutním kostelem a zříceninou Šelenburk se zhruba na polovině cesty můžete občerstvit ve stylové  restauraci penzionu Šelenburk. Má i pěkný lovecký salonek a rozlehlou zahrádku, odkud je krásný výhled do okolí.

Výlet vlakem na rozhlednu

Na rozhlednu se dostanete pohodlně vlakem. Nejbližšší železniční stanice se nachází necelé 3 km od rozhledny. Návštěvu rozhledny doporučujeme spojit s prohlídkou krnovského náměstí. K rozhledně se dostanete po zelené trase

Výlet si můžete zkrátit

 • Autem - pokud jste v Krnově autem, vyplatí se vyjet na Cvilín k Poutnímu kostelu Panny Marie Sedmibolestné. Auto zaparkujete na parkovišti v ulici Výletní. Z parkoviště se pohodlně dostanete k poutnímu kostelu i křížové cestě. Pak můžete pokračovat buď po zelené k rozhledně Cvilín a nebo opačným směrem rovněž po zelené ke zřícenině Šelenburk.
 • Autobusem - zastávka autobusu se nachází u poutního místa, odkud je to k rozhledně krásných 350 metrů.

Kam dále? Tip na další výlet

V Krnově se nachází ještě jedna dřevěná rozhledna, která se nachází na v místní části Krnov-Ježník. 

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Rozhledny
 • Výlety
 • pro dva
 • Romantická místa
 • Procházka
 • Kopce a vrchy
 • Turistika
Jak se vám líbí článek
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.