Zřícenina hradu v Choustníkově Hradišti

Choustníkovo Hradiště, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Málokdy mohou turisté vidět zříceninu hradu, která se nachází přímo v obci. Zřícenina hradu v Choustníkově Hradišti je právě jednou z mála ukázek, kde tomu tak je. Téměř v centru obce můžete kdykoli navštívit zříceninu po hradu, který pochází z 13. století.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

O místě samotném

Bývalý hrádek byl založený na konci 13. století Půtou z Turgovy. Koncem 14. století se stal majitelem Heřman z Choustníka. V polovině 16. století byl hrad pobořen. Na místě můžete vidět zbytky obvodového zdiva po stavbě, zaklenuté sklepy a zbytky bergfritu. 

Přístupnost

Zřícenina je volně přístupná celoročně

Jak ke zřícenině

Za touto turistickou zajímavostí nemusíte chodit příliš daleko. Nachází se přímo v obci Choustníkovo Hradiště. Trasa na mapě

Tipy na ubytování

Zábava pro děti

Naproti obecnímu úřadu v Choustníkově hradišti je dětské hřiště.

Kde zaparkovat

Doporučujeme automobil zaparkovat přímo v obci Choustníkovo Hradiště

Poloha na mapě

Tip na další výlet

Z Choustníkova Hradiště se napojte na Naučnou stezku Bitva u Dvora Králové n. L. 29. 6. 1866. Po této stezce se vydejte do Dvora Králové nad Labem, kde můžete navštívit například zoo, která láká především děti, či Městské muzeum. Po naučné stezce je to příjemných 7 km.

Štítky

  • Poznávací
  • pro dva
  • se psem
  • Výlety
  • pro seniory
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.