Hradiště Bystrý u Stárkova

Stárkov, Adršpašsko-teplické skály, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Petr Kinšt CC BY-SA 3.0

Navštivte Stárkov, který se nachází mezi Hronovem a Teplicemi nad Metují. Přibližně jeden kilometr od obce se nachází bývalé hradiště Bystrý, které je opředeno zajímavostmi o svém vzniku i zániku. Komu vlastně patřilo? A k čemu sloužilo? Navštivte jej a třeba se dozvíte více.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Trocha historie

Prameny uvádí, že hradiště Bystrý bylo v minulosti hradem či tvrzí. Bohužel se nedochovalo mnoho informací, protože se jednalo s velkou pravděpodobností o malé sídlo. Jeho vznik se odhaduje do 13. století. Archeologické nálezy naznačovaly, že objekt zanikl požárem. Nejednalo se o panské sídlo, ale mělo spíše obrannou či strážní funkci. 

foto: Petr Kinšt

Jak na hradiště 

Z obce Stárkov se vydejte po modrém turistickém značení jižně směrem na Hronov.  Po necelém 1 kilometru dojdete na úbočí Zámeckého kopce, na kterém se nachází náš cíl – hradiště Bystrý. Trasa na mapě 

Kde se občerstvit

Na náměstí ve Stárkově je restaurace U Medvěda

Tipy na ubytování

Parkování

Parkování je možné ve Stárkově na náměstí.

Poloha na mapě

Typ na výlet

Jako výlet doporučujeme okruh okolo Stárkova s procházkou ke Mlýnu Dřevíček. Pokračujte od hradiště tedy dále po modrém značení až k rozcestí Pustiny. Zde pokračujte dále po žlutém značení do Dřevíče. Zde doporučujeme zajít k Mlýnu Dřevíček, ke kterému bohužel nevede turistické značení. Nachází se několik metrů po komunikaci směrem na Velký Dřevíč. Mlýn je otevřený od dubna do října. Když se navrátíte zpět ke žlutému značení, dojděte k rozcestí Nad Horním Dřevíčem a pokračujte po zelené. Dojdete k Vysokému kamenu nad Stárkovem, ze kterého je krásný výhled. Poté už pokračuje k dalšímu rozcestí a sejděte po modré zpět do Stárkova. Takovýto výlet je dlouhý 7 km.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.