Rentzovo muzeum na Kuksu

Kuks, Náchodsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Marie Ccheidzeová CC BY-SA 4.0

Ve východočeském barokním areálu Kuks na Trutnovsku navštivte na nábřeží Rentzovo muzeum barokního tisku. Prohlédněte si vydané knihy hrabětem Šporkem, Rentzovy ilustrace a grafické listy.

Autor článku: David Hlisník, 24. listopadu 2023

Uvidíte zajímavou tvorbu

Lázeňský dům z roku 1704 se v rámci revitalizace Kuksu dočkal roku 2014 rekonstrukce a vzniklo v něm Rentzovo muzeum barokního tisku. Michal Heinrich Rentz přišel do Kuksu z Norimberka roku 1722. Vytvořil přes 700 grafických děl, často knižních ilustrací. Stal se dvorním rytcem knih, vydaných hrabětem Antonínem Šporkem. Uvidíte knihy, grafické listy i ilustrace. Známé jsou například ilustrace Velké veduty Kuksu, Knihy poustevníků, Křesťanského roku a Tance smrt. K vidění je i Müllerova mapa Čech nebo socha trpaslíka od Matyáše Bernarda Brauna. Nechybí pomůcky rytců - soupravy rydel či tiskařský lis ze 17. století. Poznáte zásady techniky hlubotisku.

Rentzovo muzeum

Kde zaparkovat

Parkování u Hospitálu Kuks je kapacitně omezeno. Využijte záchytné parkoviště u silnice I/37 (Hradec Králové-Trutnov).

Kde se občerstvit

U muzea je Restaurace Baroque – místo s chutí. Nabízí se i turistická Hospoda na sýpce u Hospitalu.

Tipy na ubytování

Přístupnost

  • Blízko parkoviště je i autobusová zastávka. Na lázeňské nábřeží půjdete malebnou obcí zhruba půl kilometru.
  • Také z železniční stanice Kuks se do barokního areálu pohodlně dostanete polní cestou. Vzdálenost je necelý 1 km. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více