Zřícenina hradu Skály

Teplice nad Metují, Adršpašsko-teplické skály, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Navštivte zříceninu hradu Skály, která se nachází na samém okraji Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály. Díky této poloze se tato turistická zajímavost, jejíž vznik se datuje ve 14. století, stává častým a oblíbeným výchozím bodem pro putování. Zřícenina hradu Skály je často také pojmenovávána jako Bischofstein či Katzenstein.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. dubna 2020

Historie

První písemná informace o tomto skalním hradu pochází z roku 1393. Vlastníkem hradu v té době byl Matěj Salava z Lípy. Brzký zánik hradu je datován k roku 1447, kdy byl pravděpodobně zničen Slezany. Hrad Skály byl ale naštěstí velmi brzy obnoven.

Přístupnost

Přímo do osady Skály se dá dojet automobilem. Zde můžete automobil zaparkovat a ke zřícenině dojít po značených cestách. Zvolte červené značení a po necelém kilometru budete na místě. Zřícenina hradu Skály je přístupná celoročně bez omezení

Parkování

Doporučujeme automobil zaparkovat přímo v osadě Skály.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Typ na výlet

Určitě během procházky neopomeňte i zámek Skály tedy Bischofstein. Malý zámeček se nachází jen několik málo metrů od zříceniny hrady. Na místě zámečku dříve stávala tvrz patřící k hradu. Objekt je barokního slohu s mansardovou střechou. Pokud půjdete dále po žlutém značení, dojdete až do Teplic nad Metují. Délka cesty až do Teplic je přibližně 5 km až do centra Teplic nad Metují.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více