Rozhledna Kosice

Kosice, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Severovýchodně od Chlumce nad Cidlinou ve východních Čechách objevíte rozhlednu Kosice. Byla postavena na uměle vytvořeném kopci 253 m n.m. Ten vznikl navršením materiálu z vybagrovaného rybníka v soukromém přírodním parku. Rozlehlá rezervace, která patří firmě Stavoka, je volně přístupná. Na rozhlednu proto můžete vystoupat.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. července 2022

Vyhlídka Kosice dopřeje pohled do všech stran

Dřevěná rozhledna Kosice, jejíž základna má průměr 6 metrů, je vysoká osm metrů a má dvě patra. Vrchní vyhlídková plošina je kryta stříškou. Když vystoupáte po dřevěných schodech, otevře se před vámi kruhový výhled z pětimetrové výšky. Spatříte vrcholky Železných hor, upoutají vás chladící věže elektrárny Chvaletice, z nichž se valí pára. Na obzoru neujdou vaší pozornosti Krkonoše a na východě Orlické hory. Vidět je i radar u obce Nepolisy.

Občerstvení

V obci je Hospoda pod lipami.

Kde zaparkovat a jak na rozhlednu

Zaparkovat však můžete také na parkovišti u obecního úřadu. Uprostřed obce Kosice odbočíte doleva na Bydžovskou Lhotku a u malé vodní nádrže odbočíte doleva a dojedete na konec vesnice. Hrubá asfaltka pak přejde v kamenitou parkovou cestu, po které dojedete k prvnímu rybníčku s dřevěným srubem na uměle vytvořeném ostrůvku. Od úpatí kopce půjdete vzhůru k rozhledně zhruba 450 m (zde je také možné zaparkovat).

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Kosice
495 499 461

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Rozhledny
  • Výlety
  • Procházka
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.