Zámeček Bischofstein

Teplice nad Metují, Adršpašsko-teplické skály, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Krásný barokní zámek Bischofstein turisté naleznou na samém kraji NPR Adršpašsko-teplické skály v osadě Skály. Zámeček je obklopen krásnou přírodou, skalami, jezírky a nechybí ani zámecký park. Kousek od zámku Bischofstein naleznete zříceninu gotického hradu Skály. Zámeček je tak skvělým výchozím místem pro další putování po rezervaci.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. dubna 2020

Historie

První zmínky o objektech zámečku a hradu v osadě Skály pochází z 14. století. Na místě současného zámečku stávala dříve tvrz patřící k hradu. Sám barokní zámek byl postaven v roce 1666.

Krásný areál zámečku

V areálu celého objektu okolo zámečku Bischofstein uvidíte 3 budovy. Krásné barokní stavby dnes fungují jako ubytovací zařízení a restaurace. Jeden objekt je určený především pro turisty, kteří se chtějí o zámečku dozvědět více. Naleznete zde informační tabule a stánek s lehkým občerstvením. Pracovnice na recepci Vám další informace o zámečku rády sdělí.

Přístupnost

Přímo z osady Skály se k zámečku dostanete po červeném turistickém značení. Jedná se skutečně jen o několik metrů z osady. Cesta je tedy krátká, dobře přístupný a nenáročná.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V objektu je restaurace a stánek s rychlým občerstvením

Pro rodiny s dětmi

Na zahradě je menší dětské hřiště.

Parkování 

Osobní automobil doporučujeme zaparkovat přímo v osadě Skály.

Poloha na mapě

Typ na výlet

Určitě si nenechte ujít zříceninu hradu Skály neboli Katzenstein, který se nachází jen několik málo metrů od zámečku. Dojdete k němu po červeném turistickém značení. Pozůstatky po skalním hradu skutečně dýchají úžasnou atmosférou. Poté můžete pokračovat po žlutém značení do Teplic nad Metují, kde můžete navštívit také Horní a Dolní zámek. Cesta od zámečku k zámkům v Teplicích je dlouhá asi 5 kilometrů.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Skály 1
Teplice nad Metují

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.