Zámek Zruč nad Sázavou

Zruč nad Sázavou, Posázaví, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Vydejte se za zážitky na zámek ve Zruči nad Sázavou. Zábava a poznání pro dospělé i děti. Pro nejmenší mají zde speciální expozici. Zámek najdete na Kutnohorsku. Kdysi patřil Kolowratům a dnes můžete obdivovat jeho krásu.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. dubna 2021

Nabízí se i stezka rytíře

Potěšení ze zámku si užijete všichni. Interiéry vám ukáží ve dvou okruzích. Projít můžete stezkou rytíře Miloty z Kolowrat. Má 10 zastavení, v infocentru vám půjčí knížečku s disciplínami a popisem činnosti. Součástí zámku je regionální muzeum Od verpánku k Baťovi. Prohlédněte si krásný park s prvky někdejšího opevnění. Potěšíte i děti. V podkroví se pobaví v Zemi lega a panenek.

Kolowratská věž zaujme i děti

Bývala hláska a sklad zbraní láká k prohlídce. Kolowratská věž nabízí pěkný výhled na zámecký areál. V patrech se seznámíte s historií, nástroji a zbraněmi, jimiž hrad bránili ve středověku.

Občerstvení

Občerstvíte se v areálu zámku v kavárně ZRUČné dobroty.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a přístupnost

Zaparkujte na Parkovišti Ke Kostelu. Zámek je na dohled.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámek 1
Zruč nad Sázavou 28522
327 531 329
infocentrum@mesto-zruc.cz
zamek-zruc.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.