Veselý vrch

Chotilsko, Slapská přehrada, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: centralbohemia.cz

Zalesněný kopec Veselý vrch, vyhlášený jako ložisko zlata, najdete asi 30 km od Příbrami. Na jeho vrcholu ve výši 489 m n. m. stojí železná rozhledna, kterou tvoří telekomunikační stožár s vyhlídkovou plošinou.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. dubna 2020

Rozhledna, kterou zdolalo i kolo

Veselý vrch sloužil jako oblíbené vyhlídkové místo již v minulosti, ačkoliv tehdy poskytoval vzhledem k ještě neexistující Slapské přehradní nádrži pohled zcela jiný a lepšímu rozhledu nesloužila vyhlídková věž, ale na stromě umístěná dřevěná vyhlídka. Dnešní rozhledna je vysoká 42 metrů a k vyhlídkové plošině ve výšce 25,5 m vede celkem 137 schodů. Jako odměnu za jejich zdolání vám nabídne pěkný výhled na Vltavské údolí a Slapskou přehradu, Brdy, krajinu Středního Povltaví a za dobré viditelnosti dohlédnete také na Šumavu či třeba České Středohoří. Až budete stoupat nahoru, nebude-li se vám dostávat dechu, vzpomeňte si, že při jejím slavnostním otevření v roce 1999 schody k vrcholu vyskákal na kole v rámci exhibice mistr světa v cyklotrialu, Josef Dressler. 

Kratší a strmější cestou, nebo delší a mírnější?

Přístup k rozhledně Rozhledna stojí nad východním okrajem obce Mokrsko, odkud je k ní také nejkratší přístup. Další možností je zamířit na Veselý vrch z Prostřední Lhoty, odkud vede cesta mírnější, ale téměř o kilometr delší.

Pro děti

Na okraji obce Mokrsko je hezké venkovní dětské hřiště. Hezký tip jak dětem zpříjemnit den.

Tipy na ubytování

Občerstvení

U rozhledny je menší stánek s občerstvením.

Parkování

Auto zaparkujte na parkovišti na konci obce Mokrsko a vydejte se po žluté TZ, která začíná za posledními domy. Cesta je dlouhá asi 600 m, počítejte však s prudším stoupáním.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se procházkou z Mokrska přes Chotilsko, Lipí a Křeničnou do ráje vodních sportů na Starou Živohošť, která leží na levém břehu Vltavy. Občerstvit se můžete v řadě kiosků či v hotelu Atlantida. S Novou Živohoští na druhé břehu, která je rovněž vyhledávaným rekreačním místem, v sezóně umožňuje spojení motorový prám, převážející nejen osoby, ale také kola i kočárky.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.