Hrad Okoř
Okoř, Okolí Prahy, Střední Čechy

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

…na hradě Okoři světla už nehoří, bílá paní šla už dávno spát…. Asi každý zná písničku, jejíž děj se odehrává právě na okořském hradě. Tento oblíbený výletní cíl najdete na západ od Prahy, poblíž obce Roztoky.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. března 2020

Na Okoř s průvodcem i bez něho

Hrad tvoří torzo hradní věže obklopené polozřícenými stěnami, stojící na skalce nad Zákolanským potokem, podél něhož se vine cesta, která vás k hradu přivede. Při prohlídce můžete vidět pozůstatky částí dolního hradu, ze kterého zůstala zachována zejména část opevnění a bašty. Z tak zvaného horního hradu lze spatřit obvodové zdivo refektáře, pozůstatky raně gotické kaple a také část bývalé vysoké hranolové věže. Prohlídka Okoře je možná jak v doprovodu průvodce, tak si jej můžete projít i sami.

Okoř – to je i open air festival

Travnaté prostory u hradu se každoročně stávají dějištěm oblíbeného open air hudebního festivalu. Pro jeho návštěvníky je otevřeno v době konání stanové městečko s veškerým zázemím a zajištěným parkováním na několika plochách v obci.

Občerstvení

V obci je možnost příjemného občerstvení v cukrárně Pod Hradem (50m od vstupu na hrad), restauraci hotelu Okoř nebo restauraci Na Hřišti.

Vlakem na Okoř

Do železniční stanice Noutonice, dále asi 2,5 km pěšky. Trasa na mapě. Další možností je sice delší (4 km), ale hezčí trasa po červené stezce z Kovár. Trasa na mapě

Parkování

Placené parkoviště se nachází v centru obce a je vzdáleno od hradu přibližně 400 metrů.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Navštivte Roztoky, které leží jen asi 2 km od Prahy. Ve zdejším zámku je umístěno Krajské muzeum, kde můžete vidět expozici chodu lichtenštejnské správy roztockého panství, která vás provede její kanceláří i zázemím. Další velmi zajímavá expozice vám představí rozlehlé vily a letní domy v blízkosti Prahy.

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Okoř
+420 734 638 511
info@okor.cz
http://okor.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Romantické cestování
  • Hrady
  • Festivaly
  • Pro seniory
  • Amazing places
  • Zříceniny
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Penzion Hruška

Orlické hory a Podorlicko Bartošovice v Orlických horách

0/10
Cena od 410 Kč do 530 Kč

Hotel Praha

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10
Cena od 700 Kč do 800 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více