Hrad Okoř

Okoř, Okolí Prahy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

…na hradě Okoři světla už nehoří, bílá paní šla už dávno spát…. Asi každý zná písničku, jejíž děj se odehrává právě na okořském hradě. Tento oblíbený výletní cíl najdete na západ od Prahy, poblíž obce Roztoky.

Autor článku: Radomír Němeček, 31. března 2020

Na Okoř s průvodcem i bez něho

Hrad tvoří torzo hradní věže obklopené polozřícenými stěnami, stojící na skalce nad Zákolanským potokem, podél něhož se vine cesta, která vás k hradu přivede. Při prohlídce můžete vidět pozůstatky částí dolního hradu, ze kterého zůstala zachována zejména část opevnění a bašty. Z tak zvaného horního hradu lze spatřit obvodové zdivo refektáře, pozůstatky raně gotické kaple a také část bývalé vysoké hranolové věže. Prohlídka Okoře je možná jak v doprovodu průvodce, tak si jej můžete projít i sami.

Okoř – to je i open air festival

Travnaté prostory u hradu se každoročně stávají dějištěm oblíbeného open air hudebního festivalu. Pro jeho návštěvníky je otevřeno v době konání stanové městečko s veškerým zázemím a zajištěným parkováním na několika plochách v obci.

Občerstvení

V obci je možnost příjemného občerstvení v cukrárně Pod Hradem (50m od vstupu na hrad), restauraci hotelu Okoř nebo restauraci Na Hřišti.

Tipy na ubytování

Vlakem na Okoř

Do železniční stanice Noutonice, dále asi 2,5 km pěšky. Trasa na mapě. Další možností je sice delší (4 km), ale hezčí trasa po červené stezce z Kovár. Trasa na mapě

Parkování

Placené parkoviště se nachází v centru obce a je vzdáleno od hradu přibližně 400 metrů.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Navštivte Roztoky, které leží jen asi 2 km od Prahy. Ve zdejším zámku je umístěno Krajské muzeum, kde můžete vidět expozici chodu lichtenštejnské správy roztockého panství, která vás provede její kanceláří i zázemím. Další velmi zajímavá expozice vám představí rozlehlé vily a letní domy v blízkosti Prahy.

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Okoř
+420 734 638 511
info@okor.cz
okor.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Hrady
  • Festivaly
  • pro seniory
  • amazing places
  • Zříceniny
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.