Exkurze za slivovicí do RUDOLF JELÍNEK a.s.

Vizovice, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Nahlédnout do zákulisí zrodu alkoholických nápojů tradičního výrobce RUDOLF JELÍNEK a. s. nyní můžete díky exkurzní trase návštěvnického centra v areálu závodu ve Vizovicích, kde navázali na tradici a podnik po rekonstrukci získal podobu z 30. let minulého století.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. srpna 2020

Na zdraví!

Ve Vizovicích se snoubí tradice přeměny ovocných plodů v destiláty, s nejmodernějšími technologiemi. Exkurze vás nejprve prostřednictvím krátkého filmu seznámí s vývojem palírenství na Valašsku a poté vás zavede do prostor pěstitelské pálenice, kde si vyslechnete řadu zajímavých informací týkajících se procesu výroby oblíbené moravské slivovice. Další zastávkou je muzeem palírenství prozrazující postupný staletý vývoj ovocnářství a výroby pálenek Vizovicka.

foto: rudolfjelinek.cz

Ne jen slivovice, ale dokonce i whisky

Od tradice klasických moravských pálenek je jen krůček k expozici whisky. Vaše čichové buňky i při zavřených očích k vašemu vědomí dopraví její charakteristickou vůni. Vedle obrovských dřevěných kádí, ve kterých dochází k egalizaci, nebo-li zrání destilátů, uvidíte i moderní nerezové tanky. Projdete kolem provozu, kde se zdejší voňavé produkty stáčí a aby ani vaše chuťové buňky nepřišly zkrátka, v podnikové prodejně pak můžete jednotlivé výrobky rovněž okoštovat. Celá exkurzní trasa je bezbariérová. V podnikové prodejně můžete zakoupit výrobky za zvýhodněnou cenu.

foto: rjelinek.cz

Kde se občerstvit

Na Masarykově náměstí najdete Informační centrum a restauraci s pizzerií „U sochy“, další nedaleká restaurace U Tonka nabízí možnost příjemného venkovního posezení.

Tipy na ubytování

Vlakem na výlet

Návštěva distiléky je ideální výlet vlakem. Vlakové nádraží ve Vizovicích se nachází necelý kilometr od závodu Rudolfa Jelínka. Z vlakového nádraží půjdete pod Naučné stezce Vizovické prameny až přímo do distiléky.

Kudy do Distillery Landu?

Do Vizovic po silnici č. 49 (Zlínská), odbočka Razov. Kolem areálu prochází NS Vizovické prameny.

Parkování

Zapartkovat můžete v areálu distilerky Jelínek.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Navštivte nedaleký vizovický zámek a zámeckou zahradu. Jeho interiérem, ukrývajícím řadu barokních a rokokových skvostů i množství předmětů z dalších období, vás provedou dvě prohlídkové trasy a zahrada vám představí architekturu venkovského šlechtického sídla.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více