Rozhledna Královec

Valašské Klobouky, Východní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: valasskeklobucko.cz

Rozhledna Královec se vypíná na stejnojmenném vrcholu, nad Valašskými Klobouky. Pěkná dřevěná stavba, známá také jako rozhledna Cyrila Bureše byla zpřístupněna návštěvníkům v roce 2006.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. května 2020

Královec se rovná dřevěný skvost

Rozhledna Královec, nesoucí nad svým vchodem označení Rozhledna U Cyrila Bureše, stojí v nadmořské výšce 655 m a je vysoká 21,5 m. Stojí uprostřed krásné přírody na místě, kde v minulosti stávala dnes již zaniklá turistická chata s rozhlednou. Z vyhlídkových plošin je k vidění mnoho zajímavých míst a orientaci při výhledu usnadňují panoramatické tabule. Napoví vám, kde hledat CHKO Bílé Karpaty, Javorníky, Vsetínské a Vizovické vrchy, město Valašské Kloubouky s vrchy Barák a Klášťov na pozadí a řadu dalších pěkných míst.

foto: valasskeklobucko.cz

Trempové na dohled

Už jen cesta k rozhledně je velmi příjemná. Prochází kolem ní naučná stezka Královec a v blízkosti poslední informační tabule se ukrývá malá studánka. Hledá se obtížně, a pokud ji chcete spatřit, musíte se vydat od této informační tabule vysokým porostem dolů, směrem k osadní chatě jménem Shangri-La. Budete-li pokračovat dál k této chatě, určitě vás může zajímat, že vznikla v souvislosti s trempským hnutím v této oblasti a je součástí osady Mladá Shangri-La, která zde vznikla již v roce 1979.

foto: Marzper

Občerstvení

V blízkosti rozhledny se nalézá rekreační středisko Kralovec, jehož restaurace nabízí možnost občerstvení.

Tipy na ubytování

Na rozhlednu vlakem

Na rozhlednu se pohodlně dostanete od vlakového nádraží ve Valašských Klobůkách. Přečtěte si tip na výlet níže.

Kudy k rozhledně Královec? Tip na menší výlet..

Od vlakového nádraží ve Valaššských Klobůkách (můžete zde zaparkovat) se vydejte na příjemný výlet po červené trase k rozhledně Královec a zpět do Klobůk po Naučné stezce Královec. Cestou se můžete občerstvit ve středisku Královec, kde je také hezké vyhídkové místo. Délka trasy: 6,5 km. Převýšení: 261 metrů

Přístupnost

Celoročně volně přístupno

Štítky

  • Poznávací
  • Příroda
  • romantické cestování
  • pro rodiny s dětmi
  • pro dva
  • Rozhledny
  • pro seniory
  • Vyhlídky
  • Romantická místa
  • Hory a pohoří
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.