Rozhledna Hradišť

Kadlín, Mladoboleslavsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

U malé vesničky Kadlín na Mělnicku stojí od roku 2006 rozhledna Hradišť. Vyrostla na místě, které bylo v dávných dobách obýváno kelty. Její tvar nás také vrací do minulosti, neboť má připomínat strážní středověkou věž.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. dubna 2020

Základy rozhledny tvoří kameny dárců

Dřevěná opláštěná rozhledna vyrostla na vrchu Hradišť, ve výšce 314 m n. m. Má masivní kamenný podstavec, je vysoká 19 m a z vyhlídkového ochozu nabízí pohled na Kokořínsko, Středočeský kraj s horou Řípem, vidět je nezaměnitelný Bezděz a Ještěd a za ideální viditelnosti můžete spatřit i Krkonoše. Každý ze základních kamenů, kterých je na téměř dvě stovky, má své číslo, které značí dárce. Jejich seznam je umístěný na webu obce Kadlína.

Za rozhlednou z Kadlína

K rozhledně vás přivede cesta z obce Kadlín a abyste nezabloudili, orientovat se vám pomohou dřevěné šipky s popisem. Zaparkovat je možné na konci obce. Půjdete-li z návsi, na konci obce odbočíte vpravo na cestu, která vás přivede přímo k rozhledně. Při cestě vlakem je nejbližší železniční zastávkou obec Mšeno. Od nádraží se dáte po polní cestě, která vás zavede do obce Stránka. Zde přejdete na silnici vedoucí do Ledců a budete pokračovat do Kadlína. Tato trasa měří necelých osm kilometrů.

Nenechte si ujít všech 7. Kadlínských zastavení

V Kadlíně si můžete prohlédnout 7. Kadlínských zastavení, mezi něž patří expozice venkovského kováře, staré selské techniky, motyček, polních plodin, naučná stezka Hradišť, rozhledna Hradišť a kostel sv. Jakuba většího. Muzejní expozice se nachází v budově obecního úřadu. V pokladně muzea, které je otevřeno od úterý do neděle 9 – 12 a 13 – 17 hod., můžete zakoupit upomínkové předměty – pohlednice, ploché píšťalky s motivem rozhledny, magnetky, sběratelské karty a turistické vizitky a také turistickou známku č. 1416.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nedaleké Mšeno (cca 7 km) vám v teplých letních dnech nabídne osvěžení ve vodách městských lázní, vybudovaných ve stylu art déco. U lázní začíná údolí Debř, kterým prochází několik pěkných značených tras. Modrá turistická značka vás ze Mšena přivede ke Mšenským pokličkám, zajímavým skalním útvarům, které svým tvarem připomínají přerostlé houby.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.