Zoopark Zájezd

Zájezd, Okolí Prahy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Jen asi 10 kilometrů na sever od pražského letiště V. Havla v kladenském okrese na vás v obci Zájezd čeká stejnojmenný zoopark. Líbí se tu návštěvníkům i zvířátkům, která se zde úspěšně množí.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Proč mají tamaríni žluté pacičky?

Zoopark Zájezd je moc hezká zoo, která chová více než 100 druhů zvířat. Vidět zde můžete několik druhů lemurů včetně druhu kata s pruhovaným ocasem, proslavené příběhem Madagaskar, drápkaté opičky tamaríny se žlutými tlapkami, za které dle pověsti může slunce, který každý den tahají na oblohu (latinsky se jmenují Midas jako bájný král). Spatřit můžete vedle dalších druhů opic a poloopic i surikaty, velbloudy a z ptáků papoušky horské, alexandry malé, barevné květomily a pitpity či káně a vzácné orly savanové. Unikátní je expozice Terária, ve které jsou kriticky ohrožené druhy leguánů a největší veřejná druhová kolekce chameleonů na světě.  Velmi oblíbené jsou kontaktní expozice - průchozí voliéra se zvědavými veverkami nebo Ušákov pro děti, kde žije největší druh králíka belgický obr.

foto: zoopark-zajezd.cz

Dopřejte si piknik mezi exotickými zvířaty

Součástí zooparku je dětský koutek a nemusíte mít ani obavy, že tu budete mít hlad, protože v areálu  najdete domácí kavárnu a velmi dobré občerstvení. K dispozici je také piknikový prostor, kde si můžete udělat originální oběd s rodinou či přáteli. V zoo vám rádi půjčí piknikovou deku, košík nebo společenské hry. Zoo nabízí také doprovodné programy, placené zážitky nebo možnost oslavit v zoo narozeniny či svatbu.

Zážitek především pro děti

Celý areál je rájem především pro ty nejmenší. Nejen ty po prohlídce nadchne i dětské hřiště s obří trampolínou, kde se mohou vyřádit.

foto: zoopark-zajezd.cz

Tipy na ubytování

Aktuality ze Zooparku

Podívejte se na Facebook profil Zooparku, kde najdete aktuální informace.

Parkování

Zaparkovat můžete u zooparku, parkování stojí 40 Kč na celý den. Zobrazit na mapě

Poloha na mapě

Tip na výlet

V nedalekém Buštěhradu se nachází Muzeum Oty Pavla, kde uvidíte řadu dokumentů, fotografií a předmětů spjatých se životem našeho slavného spisovatele. Poté se můžete vydat na procházku ke kostelíku sv. Jana. Trasa je dlouhá asi 6 km, vede po cestě s asfaltovým povrchem a je tak vhodná i pro kočárky. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zájezd
Zájezd
+420 792 212 906
+420 312 250 889
info@zoopark-zajezd.cz
www.zoopark-zajezd.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Zahrady a parky
  • zoo a minizoo
  • Výlety
  • pro rodiny s dětmi
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.