Zámek Kačina

Svatý Mikuláš, Kutnohorsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na Kutnohorsku najdete jednu z nejvýznamnějších staveb empírové architektury, zámek Kačina. Čekají tu na vás zámecké expozice, kavárna a také zámecký park, ve kterém si vedle příjemné procházky můžete užít také třeba piknik.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. března 2020

Nenechejte si ujít proslulou Chotkovskou knihovnu

Zámek Kačina sestává z centrální budovy, ve které bývaly reprezentační prostory a pokoje hraběcí rodiny, z přilehlých křídel kde byly pokoje hostů, a ke každé straně navazujícího pavilonu. V tom napravo je situována nedostavěná zámecká kaple a zámecké divadlo, v levém unikátní překrásná Chotkovská knihovna.

Seznamte se s životem šlechty i obyčejných lidí

Zámek nabízí tři základní prohlídkové okruhy a dva doplňkové. První zahrnuje expozici „Zemědělské muzeum aneb Dějiny českého venkova“, která seznamuje s historií zemědělství, chovem dobytka i koní a s řemesly od středověku až po současnost. Druhý prohlídkový okruh provází zájemce zámeckými interiéry a představuje dějiny rodu Chotků, jejich panství Nové Dvory a života šlechty v 19. a 20. století. Třetí okruh je opravdu pestrý a provede návštěvníky Chotkovskou knihovnou, divadlem, galerií, lékárnou, skleníkem a dalšími zajímavými místy. Prohlédnout si můžete také expozici „Za duchem Rudlou na zámek Kačina“ (IV. Okruh) a „Babiččiny kočárky, hračky a panenky“ (V. Okruh).

Piknik v zámeckém parku? Na Kačině ano.

Zámek Kačina se nachází v rozsáhlém anglickém parku, který byl založen již v roce 1789 a je tak starší než objekt zámku. Nachází se zde celá řada vzácných dřevin a jeho součástí je i skleník a zahrada léčivých rostlin. Po prohlídce zámku můžete posedět v příjemné zámecké kavárně, nebo využít nabídku piknikového koše a užít si klidu některého z mnoha romantických zákoutí zámecké zahrady.

Tipy na ubytování

Kudy na Kačinu?

Na Kačinu vás přivede státní silnice z Kutné Hory, cesta je dlouhá asi 7 km.

Parkování

Parkování u objektu zámku.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nenechejte si ujít prohlídku Kutné Hory, jejíž městská památková rezervace je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vidět můžete mimo jiné chrám sv. Barbory, České muzeum stříbra, v části Sedlec slavnou Kostnici a mnohé další.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Svatý Mikuláš 51
Svatý Mikuláš
+420 778 454 893
kacina@nzm.cz
www.kacina.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Zámky
  • Zahrady a parky
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • když prší
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.