Zoopark Zelčín

Hořín, Mělnicko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Zoopark Zelčín

V krásné krajině nedaleko Mělníka, mezi Vltavou a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem čeká na své návštěvníky ve vesničce Zelčín malý a přátelský zoopark. Kromě zvířátek nabízí také různé programy pro děti a restauraci s domácí kuchyní.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Na co se můžete těšit

V zelčínském zooparku na vás čekají pštrosi Emu, fretka, kozy kamerunské, ovce romanovské, domácí prasata, kočky, fjordští koně, či třeba opička makak rhesus, jejíž jméno je nedílně spojeno s tzv. Rh faktorem krevních skupin.

foto: Zoopark Zelčín

Do Zelčína za koníky i na letní tábor

Součástí zooparku je jízdárna, kde si mohou zájemci vyzkoušet jízdu na koni. Pro malé děti je připraveno vodění na koni po okruhu a nasednutí na koníka dětem i lidem s handicapem usnadní rampa. Zkušenější jezdci se mohou vydat na vyjížďku do terénu. Zoopark Zelčín pořádá také dětské tábory s netradičními zážitky. Děti jsou ubytované v chatičkách na louce těsně u areálu a čeká na ně řada her, zaměřených na přírodu, sport, součástí jsou také ruční dílničky, péče o zvířátka a také jízda na koni. 

foto: Zoopark Zelčín

Občerstvení a spousta zábavy

Součástí areálu je restaurace U Bedřicha s výbornou domácí kuchyní. V zooparku se konají rozličné akce, zaměřené především na rodiny s dětmi. 

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Parkování u areálu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Asi 6 km dělí Zelčín od Mělníka. Tady můžete navštívit místní zámek, kostel sv. Petra a Pavla a z mělnické vyhlídky se rozhlédnout po kraji, kde můžete vidět mezi jiným také horu Říp. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zelčín 1
Hořín 27601
info@zooparkzelcin.cz
www.zooparkzelcin.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Zahrady a parky
  • zoo a minizoo
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.