Vyhlídkovým vláčkem po Poděbradech

Poděbrady, Polabí, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.5/10

Ve středočeském lázeňském městě Poděbradech si můžete vychutnat jízdu vyhlídkovým vláčkem. Atrakce vám pomůže poznat nejatraktivnější místa města. Nejen vám, ale hlavně dětem se určitě bude líbit.

Autor článku: David Hlisník, 11. června 2023

Cesta pohádkového vláčku vede také kolem Labe

Projížďka pohádkovým vláčkem po Poděbradech trvá zhruba hodinu. Do vláčku se vejde celkem 36 lidí. Jízdy startují v parku u zdymadla každou celou hodinu. Projedete se okrajovými částmi Poděbrad, nádherným prostředím lázeňského města a můžete se kochat i cestou podél Labe.

Upozornění

Jízdenky zakoupíte přímo v místě atrakce. Vláček jezdí od dubna do září v odpoledních hodinách. V případě nepřízně počasí a nízkých teplot bývá vzhledem k nekomfortním okolnostem provoz vláčku přerušen. Atrakci je možné objednat například i na rodinné nebo dětské akce.

Jak pobavit děti 

Nedaleko zdymadla se nachází pěkné dětské hřiště. Můžete se také vydat Naučnou stezkou Skupice Huslík s deseti informačními tabulemi. Projdete se kolem slepého ramene potoka Skupice, po břehu Labe i přilehlým lužním lesem.

Parkování

Auto zaparkujete nedaleko zdymadla v ulici Na Kopečku, kde jsou parkovací automaty.

Kde se občerstvit

U řeky je za mostem oblíbené Bistro U Lupiče a nedaleko Restaurace hotelu Golfi.

Přístupnost autobusem nebo vlakem

Od autobusové zastávky Riegrovo náměstí ke zdymadlu půjdete Kubovými sady zhruba 400 m. Od vlakového nádraží je vzdálenost 1,5 km (trasa na mapě).

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Na Kopečku
Poděbrady 290 01
+420 602 403 029
info@instal-pokorny.cz
www.vyhlidkovyvlacek-podebrady.cz

Štítky

  • Rodinné
  • pro rodiny s dětmi
  • Výletní vláčky
  • Výlety
  • Poznávací
  • pro seniory
  • Zábavné
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.