Zámek Vysoká Lhota

Čerčany, Posázaví, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Muzeum na zámku Vysoká Lhota v Čerčanech u Benešova soustřeďuje ve svých sbírkách kočáry, povozy, koňské postroje a jezdeckou výbavu. Veškeré exponáty jsou využívány k filmovým účelům.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Příjemný zámeček vyrostl na místě bývalého velkého statku

Zámek Vysoká Lhota býval kdysi tvrzí. První zmínka se datuje již z 11. století. Z této dobyse zachovalo sklepení, ve kterém je dnes dobová mučírna. Do 18. století tady žil rod Lhotáků, poté se stal majitele Karel David, který byl odsouzen Marií Terezií za zradu k trestu smrti. Dalším majitelem byl hrabě Vrbata. Za dobu, kdy jej  vlastnil došlo ke stavebním úpravám a přestavbě a objekt získal vzhled zámku. Pozdější osud objektu byl neradostný, neboť řadu let plnil funkci skladů. Dnes je v jeho prostorách umístěno zmiňované Muzeum, které zde našlo krásné stylové prostředí.

Přehlídka jezdeckých filmových rekvizit

Muzeum v prostorách zámku provozuje firma Equi-Hanuš s. r. o., která má bohaté filmové zkušenosti a díky nim se můžeme těšit z řady krásných televizních a filmových záběrů. Kromě toho, že zapůjčuje vystavené exponáty, nabízí také například jezdecké a kaskadérské koně, jezdeckou a vozatajskou výuku. 

Chcete se bát? Navštivte sklepení z 11. století

Prohlédnout si můžete sklepení s dobovou mučírnou a také část zámku. Prohlídka je provázená výkladem o historii objektu a zajímavostí s ním spojených. Na zámku můžete zakoupit turistickou známku č. 1904.

Vlakem na zámek

Vlaková stanice Pyšely se nachází necelých 800 metrů od zámku. Trasa na mapě

Kde se občerstvit

Občerstvení nabízí restaurace Pyšelka ve Vysoké Lhotě. Restauraci naleznete kousek od vlakové stanice.

Kde zaparkovat

Parkování v obci u muzea. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zajeďte do Pyšel,  poklidné obce která ožila natáčením seriálu Doktoři z Počátků. Filmové Počátky jsou totiž ve skutečnosti právě Pyšely. Pěknou procházkou dojdete k Loretě. Poté se můžete vydat do Hrusic, rodiště Josefa Lady a vydat se s dětmi po stezce s informačními panely, která připomíná oblíbené postavičky kocoura Mikeše a jeho přátel.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.