Rozhledna Bohdanka u Bohdanče

Bohdaneč, Kutnohorsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Na Kutnohorsku ve středních Čechách se můžete z návrší nad obcí Bohdaneč rozhlédnout z rozhledny Bohdanka v nadmořské výšce 498 m. Kolem se vydejte na naučné stezky.

Autor článku: Radomír Němeček, 13. března 2023

Dřevěná rozhledna má originální pojetí

Rozhledna na návrší nad ovocným sadem je vysoká 52 metrů, na horní zastřešenou plošinu ve výšce 42 metrů vede 216 schodů. Dřevěná stavba je originální, vystavěná z kulatiny a speciálních ocelových spojů. Uvidíte z ní zvlněnou krajinu středního Posázaví s množstvím menších kopců. Pod rozhlednou si prohlédnete sochu Zvěstování Panny Marie.

V okolí jsou naučné stezky

Bohdanka je ideálním výletním cílem, ale i startem pro vaše další cesty. Od rozhledny se můžete vypravit i na dvě naučné stezky. Putování po vodních plochách je dlouhá skoro 20 km. Druhá naučná stezka je devítikilometrová a provede vás historií českého sklářství.

V okolí Bohdanče je vybudováno na 200 km cyklotras, na které se můžete vydat. Například cyklotrasy č. 0096 a 0098.

Občerstvení

Pod rozhlednou je kiosek s posezením a dětskými hřištěm se zábavními prvky. Cestou se můžete stavit na ekofarmě a palírně Zelená Bohdaneč.

Tipy na ubytování

Přístupnost veřejnou dopravou

Nejbližší vlaková stanice je Hodkov, vzdálená 9 km, blízko rybníka je zastávka autobusu.

Kde zaparkovat

Několik metrů pod rozhlednou je parkoviště s přístřeškem.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Zavítejte do Sklárny – hutě Jakub
V nedalekých Tasicích zavítejte do sklárny – huti Jakub, která byla dějištěm Dudkova televizního seriálu Synové a dcery Jakuba skláře. Sklářský skanzen je národní kulturní památkou a unikátním dokladem sklářské výroby 18. a 19. století. Skláři vám předvedou svůj um.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.